NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Kayseri - Karabük

Kayseri - Karabük Otobüs Seferleri

Kayseri Karabük Otobüs Bileti

Sınırları içerisinde Kapadokya gibi bir güzelliği bulunan Kayseri’den Karabük’e olan mesafe yaklaşık 533 km’dir. Yolculuklar toplamda 8 saat sürmektedir. Kayseri’nin en yoğun caddesi Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde bulunan otogardan Karabük’e sefer düzenleyen Metro Turizm ve Süha Turizm ile yolculuk yapabilirsiniz. Otobüslerde wireless, müzik, usb ve televizyon gibi birçok özellik bulunmaktadır.

Metro ve Süha Turizm’in araçları Kırşehir – Kırıkkale – Ankara güzergahını izleyerek Karabük’e varırlar. Karabük otogarı şehir merkezinde bulunmaktadır. Otogardan ulaşım, otobüs servislerinin yanı sıra minibüslerle sağlanmaktadır.

Karabük’te her mevsim yoğun ilgi gören Yenice Ormanları, görmeniz gereken güzellikler arasındadır. Şehrin önemli birçok tarihi yapısı bulunmaktadır. Geçmişi seneler öncesine dayanan Sipahioğlu Konağı bunlardan biridir. Konak müze olarak hizmet verse de içerisinde hala yaşayanlar bulunmaktadır. Diğer önemli müzeler ise Mümtazlar Evi ve Safranbolu Kent Tarihi Müzesidir. Karabük’ün Bulak Mağarası da oldukça meşhurdur. İçerisine döşenen ışıklar sayesinde mağarayı gezmek daha keyifli hale gelmiştir. Karabük’ün görmeniz gereken en önemli camileri ise Eski Cami, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve Ulu Camisidir. Bu camilerin çoğu Safranbolu ilçesinde bulunmaktadır. Karabük’te piknik yapmak ve doğanın tadını çıkarmak için mesire alanlarına gidebilirsiniz. Bu mesire alanlarından Eğriova Mesire yeri ve Çetiören Mesire Yerini tercih edebilirsiniz. Karabük’ün meşhur Safranbolu Lokumunun yanı sıra en lezzetli yemekleri ise şehzade pilavı, kuyu kebabı ve bükmedir.

Kayseri - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 8 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Kayseri otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr