NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Kırşehir - Samsun

Kırşehir - Samsun Otobüs Seferleri

Kırşehir Samsun Otobüs Bileti

Görülmeye değer yerleriyle herkesin en az bir kere gelmesi gereken yerlerden biri olan Samsun, Atatürk’ün şehri olmasıyla da önemli bir konuma sahiptir. Kırşehir’den 5 saat süren kısa bir yolculukla Samsun’a varabilirsiniz. İki şehir arasında 397 km’lik bir mesafe bulunmaktadır. Otobüsler çoğunlukla Yozgat, Merzifon ve Havza gibi güzergahlar üzerinden gitmektedirler.

Samsun’da Atatürk’ün anısına özel olarak yaptırılan Atatürk Anıtı, şehrin sembolü haline gelmiştir. Samsun’a geldiğinizde bu anıtı mutlaka görmelisiniz.

Şehrin tarihi geçmişinden dolayı birçok müze bulunmaktadır. Arkeoloji ve Etnografya müzesinde önemli birçok eser sergilenmektedir. Aynı zamanda Gazi Müzesi de değerli mekanlardan biridir. Burası aynı zamanda Atatürk Evi olarak da biliniyor.

Samsun’un camileri de tarihi yapıları itibariyle oldukça değerlidir. En önemli camilerinden biri de göze çarpan detayları ile Büyük Cami’dir. 

Samsun’da teleferik keyfi yapma imkanınız da bulunmaktadır. Teleferik ile Amosis Tepesine çıkabilirsiniz. Muhteşem manzaranın yanı sıra kral mezarları gezilebilir, orada bulunan kafelerde karnınızı doyurabilirsiniz.

Samsun’da yer alan Hayvanat Bahçesi, Karadeniz’in en büyük hayvanat bahçesidir. Bu nedenle mutlaka görmek isteyeceksinizdir. Özellikle çocuklar buraya büyük ilgi göstermektedirler.

Bu şehirde denize girmek veya piknik yapmak için birçok alan bulunmakta. Deniz için Atakum önerilirken piknik içinse Çakırlar Korusu iyi bir seçim olabilir.

Kırşehir - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 65 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 5 saattir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Kırşehir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr