NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Konya - Samsun Otobüs Seferleri

Konya Samsun Otobüs Bileti

Konya - Samsun arasında otobüs ile yolculuk yapmak isteyenlerin yaklaşık 9,5 – 10 saat’lik bir yol gitmesi gerekmektedir. Bu süre otobüslerin verdiği molalara ve yol güzergahlarına göre değişebilmektedir. Konya’dan Samsun’a İstanbul aktarmalı uçak yolculuğu da yapılabilmektedir. Ancak daha uygun fiyatta olduğu için otobüs yolculuğu daha çok kullanılmaktadır. Konya otogarından sefer düzenleyen Metro Turizm, Lüks Karadeniz ve Süha Turizm gibi birçok otobüs firması ile Samsun’a varabilirsiniz. Konya’ya toplam 589 km’lik bir mesafede bulunan Samsun’a yolculuk Kırşehir - Yozgat - Tokat güzergahı üzerinden gerçekleşmektedir.

Konya otogarı, şehir merkezine çok yakındır. Buradan Samsun’a gideceğiniz otobüslerin genelinde televizyon hizmeti bulunmaktadır. Böylece 10 saate yakın süren bu yolculuk daha keyifli bir hale gelmiş olur.

Samsun’un doğa harikası olarak adlandırılan şelaleleri meşhurdur. Akalan şelaleleri ve Canik Gölalan şelaleleri mutlaka görülmelidir. Kuş Cenneti olarak bilinen Kızılırmak Deltası, Samsun’un en uğrak alanıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi birçok kuş türünün olduğu cennet mekandır. Şehrin diğer doğa harikaları ise Ladik Gölü ve Sevgi Gölüdür. Büyük manevi değeri bulunan Bandırma Vapuru ise Samsun’a gelen herkesin ziyaret ettiği bir yerdir. Gerçekte müze olan bu vapurda birçok eser yer almaktadır. Şehrin sembolü olarak yaptırılan İlk Adım Heykeli ve Atatürk Anıtı, Samsun’da önemli bir yere sahiptir. Şehrin dikkat çeken diğer yerleri arasında ise Amisos Tepesi, Amazon Köyü ve Geyikkoşan sahili de sayılabilir. Ünlü yemekleri içerisinde ise pide, keşkek ve balık yer almaktadır.

Konya - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 72 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Konya otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr