NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Kütahya - Samsun

Kütahya - Samsun Otobüs Seferleri

Kütahya Samsun Otobüs Bileti

Samsun, Kütahya’ya 728 km’lik bir mesafede bulunuyor. İki şehir arasında uçak yolculuğu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız İstanbul aktarmalı bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Otobüs ile seyahati tercih ettiğinizde yolculuğunuz ortalama 11,5 saat sürecektir. Bu uzun yolculuk sırasında otobüsler Eskişehir – Ankara – Çorum güzergahını takip ederek Samsun’a varırlar.

Kütahya otogarı, şehrin merkezine yakın bir konumdadır ve otobüs yada minibüslerle ulaşılabilinmektedir. Samsun’a sefer düzenleyen otobüs firmalarından biri olan Metro Turizm ile seyahat edebilirsiniz. Metro Turizm, yolcularına koltuk televizyonu özelliği ve çeşitli ikramlarıyla hizmet veriyor. 11 saati geçen uzun seyahatlerin en iyi şekilde geçmesi için özen gösteriyorlar.

Karadeniz bölgesinin kültürel ve tarihi açıdan zengin şehri Samsun, özellikle manevi açıdan görülmesi gereken önemli yerleri ile ön plana çıkmıştır. Bunlardan biri de Bandırma Vapurudur. Bu vapur aslında müzedir ve gerçeğiyle tamamen aynı tasarlanmıştır. Öne çıkan diğer müzeleri ise Arkeoloji Müzesi, Gazi Müzesi ve Atatürk Müzesidir. Daha çok doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için Kabaceviz ve Akalan Şelaleleri tavsiye edilebilir. Aynı zamanda Kızılırmak Deltası, Sevgi Gölü ve Ladik Gölü de şehrin tabiat harikaları olarak adlandırılmaktadır. Yüksek bir noktada bulunan ve tam bir seyir yeri olarak göze çarpan Amisos Tepesi, hem turistlerin hem de yerli ziyaretçilerin sıkça gittiği bir yerdir. Buraya çıkmak için teleferiğe binilmesi gerekiyor. İndikten sonra ise az da olsa bir yürüme mesafesi bulunuyor.

Kütahya - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 65 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 11 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Kütahya otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr