NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Malatya - Samsun

Malatya - Samsun Otobüs Seferleri

Malatya Samsun Otobüs Bileti

Malatya’dan Samsun’a gitmek için sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Metro Turizm, Vangölü Turizm ve Mis Amasya’dır. Uçak ile ulaşımda Ankara veya İstanbul aktarmalı seferler bulunmaktadır. Otobüs yolculuğu yaklaşık 9 – 10 saat sürmektedir. Otobüslerin çoğu Sivas - Tokat - Suluova güzergahını kullanmaktadır.

566 km’lik bu yolculuk için Malatya otogarı (MAŞTİ) kullanılmaktadır. Bu otogar merkeze oldukça yakındır. Buradan tercih edeceğiniz birçok otobüs firmasında televizyon  özelliği bulunurken birçoğunda internet özelliğine de yer verilmektedir.

Samsun’un hamamları ve kaplıcaları oldukça meşhurdur. Özellikle turizm bakımından ön plana çıkan Hamamyağı Kaplıcası, yerli ve yabancı turistlerin odak noktası olmuştur. Bölgenin en güzel sahili olma özelliği taşıyan Geyikkoşan sahili, temiz görüntüsüyle herkesin beğenisi kazanmıştır. Şehirde bulunan Gazi Müzesi, manevi açıdan büyük değer taşımaktadır. İlk inşa edildiğinde Atatürk’ün de kaldığı bir otel olan bu bina, şimdilerde müze olarak kullanılıyor. Samsun’un simgesi olan İlk Adım Anıtı da görülmeye değer eserlerden biridir. Bu anıt Atatürk Bulvarındaki iskelede yer almaktadır. Ayrıca şelaleleri de görülmeyi hak ediyor. Kabaceviz şelaleleri ve Akalan şelaleleri bunlardan bazılarıdır. Bu şelaleler şehrin tabiat harikası olarak görülmektedir. Samsun’da gezilecek yerler saymakla bitmiyor. Sevgi Gölü, Kuş Cenneti ve Amisos Tepesi de gezi turunuza dahil edebileceğiniz yerler arasındadır. Amisos Tepesine çıkarken teleferiği kullanmak gerekiyor. Böylelikle teleferik keyfi de yapmış olursunuz.

Malatya - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 65 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 13 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Malatya otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr