NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Manisa - Denizli Otobüs Seferleri

Manisa Denizli Otobüs Bileti

Pamukkale Travertenleri’ne ev sahipliği yapan Denizli’ye ülkemizin birçok il ve ilçesinden otobüslerle ulaşmak mümkündür. Manisa’dan Denizli’ye gelmek isteyenler de Alaşehir Sarıkız Turizm ya da Balıkesir Uludağ gibi firmalardan bir tanesinden bilet alabilirler. Toplam yolculuk süresi 4-4,5 saat civarında olup araçların çoğunda TV, koltuk ekranı, internet gibi özelliklerden en az birkaç tanesi bulunmaktadır. Bu özellikler seyahatleri daha keyifli hale getirmekte; yolcular bir şeyler seyretme ya da internette gezinme imkanı bulmaktadırlar. Manisa'dan Denizli'ye giden otobüslerin bir kısmı İzmir, Aydın, Nazilli şeklinde ilerleyen ve ortalama 265 kilometre olan; bir kısmı da Salihli, Alaşehir, Sarıgöl, Buldan, Sarayköy şeklinde ilerleyen ve ortalama 203 kilometre olan güzergahı kullanmaktadır.

Denizli antik kentler, kaplıcalar ve tarihi yapılar bakımından zengin bir şehirdir. Colossae, Tripolis ve Laodikya antik kentler; Çizmeli, Sarayköy ve Gölemezli kaplıcalar; Akhan Kervansarayı, St. Philippe Martyrion Kilisesi ve Acıpayam Yazır Camii de tarihi yapılar arasında sayılabilir. Buraya geliş amacı yeni bir şehri keşfetmek olanların yapması önerilen bazı şeyler vardır ve bunlardan en önemlileri  tandır kebabı ve Hacı Şerif’in irmik helvasını tatmak, Babadağlılar Çarşı’sındaki dükkanları gezmek ve Pamukkale Travertenleri’ni görmektir.

Manisa - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 30 TL olup, bilet fiyatları 38 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 3 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli Manisa otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr