NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Mersin - Samsun Otobüs Seferleri

Mersin Samsun Otobüs Bileti

Samsun, Mersin’e ortalama 12 – 13 saatlik bir mesafede bulunuyor. Karayolu ile ulaşım ilk tercihlerden biri olmaktadır. Mersin’den Samsun’a birçok otobüs firması sefer düzenlenmektedir. Metro Turizm ve Kanberoğlu Turizm bunlardan bazılarıdır. Otobüsler Kayseri - Sivas - Amasya güzergahını izleyerek 733 km’lik bir yol gitmektedir.

Mersin otogarından (MEŞTİ) Samsun’a giden otobüslere binerek 13 saate yakın bir yolculuk yapabilirsiniz. MEŞTİ, Mersinli Ahmet Caddesinde yer alıyor. Mersin’e seyahat eden otobüslerin çoğunda televizyon özelliği bulunmaktadır. Firmaya göre bazı otobüslerde internet ve konforlu koltuk gibi özellikler de bulunuyor.

Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden biri olan Samsun, hem kültür hem de doğa gezisi yapabileceğiniz alanlarıyla ön plana çıkıyor. Kültürel bir gezi için ilk olarak müzeler gezilebilir. Gazi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzelerinden başlamak en doğru seçim olacaktır. Bu müzelerde şehrin tarihi geçmişini hissedebilirsiniz. Daha sonra keyifli mekanlara gidilerek gezmeye devam edilebilir. Bunun için Sevgi Parkına gidebilirsiniz. Hemen ardından yan tarafında bulunan Hayvanat Bahçesine uğrayabilirsiniz. Burası Karadeniz’in en büyük hayvanat bahçesi olma özelliği ile görülmeye değer bir yerdir. Yürüyüş yapıp bir şeyler yemek için Sevgi Gölü en ideal mekanlardan biridir. Ayrıca Yakakent, Ladik Akdağ Kayak Merkezi ve Meşe Tesisleri de Samsun’a gelindiğinde gezilecek yerlerdendir. Samsun’a gelip de yöresel tatları keşfetmeden olmaz. Şehrin meşhur pidelerinden yedikten sonra tatlı olarak da Bafra lokumundan yiyebilirsiniz.

Mersin - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 64 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 12 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Mersin otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr