NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Muğla - Samsun Otobüs Seferleri

Muğla Samsun Otobüs Bileti

Müzeleri ve tarihi yapıları ile güzel bir kültür gezisi yapabileceğiniz şehirlerden biri olan Samsun, doğal alanlarıyla da keyifli zaman geçirmenize imkan tanıyor. Muğla’dan 16 saat süren Samsun yolculuğunuzda otobüsler genellikle Denizli, Afyon ve Kırıkkale güzergahını kullanmaktadırlar. Muğla Samsun arası karayolu mesafesi yaklaşık 1000 km olup, en ucuz ulaşım seçeneği genel olarak otobüsler aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Samsun’da bulunan Amazon Köyü, savaşçı kadınların yaşadığı bir yer olmasıyla oldukça ünlüdür. Terme ilçesine bağlı bu köy, Samsun’a gelip de herkesin merak ettiği bir yerdir.

Samsun’da keyifli zaman geçirmeniz için birçok tesis bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Canik Meşe Tesisleri, temiz ve doğal ortama sahip alanıyla kafa dinlemenize ve yemek yiyebilmenize imkan tanıyor.

Bu şehre geldiğinizde önemli anıtlar ve müzeleri mutlaka görmelisiniz. En değerli anıtlar İlk Adım Heykeli ve Atatürk Heykelidir. Tarihi birçok eserin sergilendiği müzeler ise Atatürk Evi, Bandırma Vapuru müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzeleridir.

Batıpark’ın karşısında bulunan Amisos Tepesi, özellikle turistlerin uğrak noktasıdır. Buraya ulaşım teleferik ile sağlanıyor.

Samsun’da yoğun bir kalabalığın bulunduğu Cumhuriyet Meydanı, şehrin en işlek caddelerinden biridir. Burada bankalar ve alışveriş yapabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Cumhuriyet Meydanı’nın yanı sıra Mecidiye ve Çiftlik caddeleri de trafiğin yoğun olduğu aktif alanları oluşturuyor.

Muğla - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti TL olup, bilet fiyatları TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi saattir.

Günde ortalama 0 sefer düzenlenmektedir.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr