NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Nevşehir - Samsun

Nevşehir - Samsun Otobüs Seferleri

Nevşehir Samsun Otobüs Bileti

Nevşehir ile Samsun arası mesafe yaklaşık 461 km’dir. Yapacağınız otobüs yolcuğu ile 8 – 9 saatte Samsun’a varabilirsiniz. Uçak yolculuğu içinse İstanbul aktarmalı seferle bulunmaktadır. Nevşehir’den Samsun’a sefer düzenleyen otobüs firmalarından Metro Turizm’de televizyon özelliği bulunurken Süha Turizm ve Lüks Karadeniz Turizm de uydu yayınlı koltuk ekranı, rahat koltuk ve internet özelliği de yer almaktadır.

Nevşehir otogarı, Niğde ve Antalya yolu üzerinde bulunuyor. Buradan başlayan otobüs yolculuklarında Samsun’a varmadan önce Kayseri – Çorum – Merzifon güzergahı takip edilmektedir. 9 saate yakın bir seyahatin ardından Karadeniz şehri Samsun’a gelmiş olacaksınız.

Samsun deyince akla ilk olarak anıtları ve lezzetli yemekleri geliyor. Şehrin izlerini taşıyan ve sembolü olarak görülen Atatürk Anıtı ve İlk Adım Heykeli, Samsun için önemli eserler arasındadır. Doğal alanları keşfetmeye ise Kuş Cennetinden başlanabilir. Burası her mevsim ayrı güzellikte çeşitli kuş ve bitkilerin yer aldığı doğal bir alandır. Daha sakin ve kafa dinlemek için bir ortam arayanlar için Canik Meşe Tesisleri önerilebilir. Burada dinlenirken aynı zamanda bir şeyler yiyip içmek gibi imkanınız da bulunuyor. Samsun’un eşsiz güzellikteki şelaleleri ise Yakakent Şelalesi, Akalan Şelalesi, Kunduz Şelalesi ve Kabaceviz şelalesidir. Şehrin görülmesi istenen yerler listesinde Amazon Köyü, Antik Kral Mezarları ve Tekkeköy Gölü gibi alanlar da yer alıyor. Ünlü yemeklerinden içli mantı, halukça ve pidelerinden mutlaka denemelisiniz.

Nevşehir - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 8 saattir.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Nevşehir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr