NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Niğde - Samsun Otobüs Seferleri

Niğde Samsun Otobüs Bileti

Niğde, Ankara’ya 546 km mesafede bulunmaktadır. Niğde’den Samsun’a direk uçak yolculuğu bulunmadığı için karayolu ile ulaşım ilk tercihlerden biri olmaktadır. Gün içinde Samsun’a hareket eden birçok otobüs bulunuyor. Niğde otogarından Samsun’a giden firmalardan bazıları Metro Turizm, Mis Amasya ve Süha Turizm’dir. Niğde otogarına ise Adana Kara Yolu üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ortalama 9 – 10 saat süren yolculukta otobüsler Kayseri - Sarıkaya - Çorum güzergahını izlemektedir ve Niğde Samsun arası mesafe yaklaşık 546 kilometredir.

10 saate yakın süren seyahat sırasında yolcuların sıkılmamaları için otobüslerin çoğunda kotluk televizyonu ve internet gibi özellikler bulunmaktadır.

Samsun’a gelen birçok insan ilk olarak Bandırma Vapurunu görmek istemektedir. Bu vapur orijinal vapur ile birebir aynı tasarlanmıştır ve müze olarak hizmet vermektedir. Samsun’da teleferik ile gezinti yapma şansınız da bulunuyor. Teleferik ile Amisos Tepesine çıkarak şehrin manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrıca oradaki kafe ve restoranlarda da vakit geçirebilirsiniz. Bu şehre kış mevsiminde geldiyseniz kayak yapma imkanınız da bulunuyor. Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezinde karın tadını çıkarabilirsiniz. Samsun’da güneşli bir hava varsa gidilecek en güzel yerlerden biri de Kuş Cennetidir. Burası doğanın tadını çıkarmak ve özellikle fotoğraf çekmek için idealdir. Yaz mevsiminin bir diğer uğrak noktası da Atakum plajıdır. Plajın ve kumsalın temizliği denize girmek için oldukça idealdir. Şehrin birçok camisi de büyük değere sahiptir. Büyük Cami, Gökgöl Cami ve Taşkale Cami bunlardan bazılarıdır. 

Niğde - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 54 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Niğde otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr