NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Rize - Karabük Otobüs Seferleri

Rize Karabük Otobüs Bileti

Turizm açısından gelişmiş bir şehir olan Rize, doğal güzelliği en iyi yansıtan şehirlerimizde biridir. Buradan Karabük’e otobüs yolculukları ortalama 14 – 15 saati bulmaktadır. 835 km’lik bu yol boyunca otobüslerin izlediği güzergah Trabzon – Giresun – Samsun şehirleridir. Rize otogarı Karadeniz sahil yolu üzerindedir. Karabük’te havaalanı olmadığı için uçak yolculuğu mümkün olmamaktadır. Ancak başka şehirlerden aktarmalı olarak bu ulaşımı kullanabilirsiniz.

Karabük’e Metro Turizm ve Ulusoy Seyahat ile yolculuk yapabilirsiniz. Otobüslerde yolculara sunulan hizmetler arasında televizyon, müzik ve wireless gibi özellikler bulunuyor.

Karabük’te bahar aylarında ayrı bir güzel olan Yenice Ormanları, yürüyüş yapmak için ideal bir yerdir. Şehrin tarihini daha iyi öğrenmek için Safranbolu Kent Tarihi Müzesine gidebilirsiniz. Bu müze 10 senedir Karabük’ün ilçesi Safranbolu’da bulunuyor. Turistlerin uğrak noktası olan Yemeniciler Çarşısına gidebilirsiniz. Buradan hatıra kalması için hediyelik tarzda birçok eşya alabilirsiniz. Safranbolu’ya gelmişken Hıdırlık Tepesine gitmemek olmaz. Bu tepe Safranbolu’yu en yüksekten görebileceğiniz bir yerdir. Karabük’te görülmesi gereken bir diğer yer ise Bulak Mağarasıdır. Bu mağara içerisine yapılan aydınlatmalar sayesinde daha güzel bir görünüme kavuşmuştur. Safranbolu’da yer alan Yörük Köyü’ne ilgi büyüktür. Bu köyde bulunan eski evler turistik açıdan öne çıkmıştır. Gezilmesi tavsiye edilen diğer yerler ise Mümtazlar Evi, İncekaya Kanyonu ve Sipahioğlu Konağıdır. Karabük’ün meşhur yemekleri ise Orman Kebabı, Kuyu Kebabı ve ünlü tatlısı Safranbolu Lokumudur. 

Rize - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 80 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 14 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Rize otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr