NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Samsun - Karabük Otobüs Seferleri

Samsun Karabük Otobüs Bileti

Karadeniz’in turizm kenti Samsun, bölgenin en büyük otogarını şehrin ana yolu üzerinde konumlandırmıştır. Bu otogardan Metro Turizm ve Ulusoy Seyahat’in araçlarıyla Karabük’e yolculuk yapabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık 6 - 7 saati bulacaktır. Samsun’dan Karabük’e ortalama 427 km bulunan bu mesafede otobüsler Boyabat – Kastamonu – Araç güzergahını takip ederler.

Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirler Arası Otobüs Terminali’nden Metro Turizm ile yapacağınız seyahat sırasında size sunulan televizyon özelliği ile keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ulusoy Seyahat ile yolculuğunuzdaysa televizyonun yanı sıra wireless ve telefonunuzu şarj edebileceğiniz usb girişi bulunuyor. Böylece 7 saat süren bu yolculuk daha çabuk geçecektir.

Karabük’ün en gözde yerleri muhteşem görüntüye sahip kanyonlarıdır. Tokatlı Kanyonu ve Şeker Kanyonu’nun yanı sıra İncekaya Kanyonu en meşhurudur. Huzur dolu bu kanyonların ardından Bulak Mağarasına gidebilirsiniz. Zevkli bir mağara gezisinin ardından Karabük’ün öne çıkmış yaylalarını da gezmeyi unutmayın. Bu yaylalar arasında Sorgun Yaylası en fazla ilgi gösterilenlerden biri olmuştur. Safranbolu’ya geldikten sonra görülecek yerlerin sayısı daha da artacaktır. Şehrin tarihi geçmişinin sergilendiği müzelerden Safranbolu Kent Tarihi Müzesine gidebilirsiniz. Daha sonra Hıdırlık Tepesine çıkabilir, manzaranın tadın çıkardıktan sonra rotanızı Arasta Çarşısına çevirebilirsiniz. Burada keyifli bir alışveriş turu yapabilirsiniz. Ayrıca Karabük’ün mesire alanlarından biri olan Çitdere Tabiat Koruma Alanına da gitmeyi unutmayın.

Samsun - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 5 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Samsun otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr