NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Şanlıurfa - Samsun

Şanlıurfa - Samsun Otobüs Seferleri

Şanlıurfa Samsun Otobüs Bileti

Karadeniz’in incisi olarak anılan Samsun’a Şanlıurfa’dan otobüs ile seyahat etmek için birçok firma sefer düzenlemektedir. Yaklaşık olarak 13 – 13,5 saat süren yolculuk boyunca Gaziantep - Kahramanmaraş - Yozgat güzergahı izlenmektedir. Şanlıurfa'dan Samsun’a hizmet veren otobüsler arasında Metro Turizm, Süha Turizm ve Has Bingöl gibi firmalar yer almaktadır.

888 km’lik bir mesafede bulunan Samsun’a varabilmek için Şanlıurfa otogarından alacağınız bilet ile uzun bir yolculuk yapabilirsiniz. Şanlıurfa otogarı, aynı zamanda bölgenin en büyük ve gelişmiş terminallerinden biridir. 13 saati geçen bu uzun yolculuk sırasında yolcuların sıkılmaması için televizyon gibi özellikler bulunmaktadır.

Samsun’da bulunan Atatürk Evi, şehirde manevi değeri yüksek yapılar arasındadır. Buranın asıl adı Gazi Müzesidir. Seneler önce otel olarak kullanılan bu bina, şuanda müze olarak birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. Diğer önemli müzeler ise Arkeoloji ve Etnografya müzeleridir. Şehrin simgesi haline gelen Atatürk Anıtı da kesinlikle görülmelidir. Şehrin bir diğer sembolü ise İlk Adım Heykelidir. Bu iki eser Samsun’un geçmişinin izlerini taşımaktadır. Samsun’da piknik yapmak ve denizin tadını çıkarmak için de birçok yer bulunuyor. Çakırlar Korusu ve Atakum plajı ilk akla gelenlerdir. Çakırlar korusunda piknik yapıp eğlenceli vakit geçirebileceğiniz gibi Atakum plajında tertemiz deniz ve kumsalın keyfine varabilirsiniz. Samsun’da ayrıca Sevgi Gölü, Ladik Gölü, Kuş Cenneti, Geyikkoşan Sahili ve Akalan Şelaleleri de görülmeye gidilebilir.

Şanlıurfa - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 83 TL olup, bilet fiyatları 85 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 12 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Şanlıurfa otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr