NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Uşak - Samsun Otobüs Seferleri

Uşak Samsun Otobüs Bileti

Uşak üzerinden yola çıkan otobüsler Samsun’a varmadan önce Afyon – Ankara – Merzifon güzergahını takip ederler. 785 km’lik bu yolculuk yaklaşık 12 - 13 saat sürmektedir. Uşak'tan Samsun’a sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Metro Turizm, Sahil Seyahat ve Fındıkkale Turizm’dir.

Şehir merkezine yakın konumuyla rahatça ulaşılabilen Uşak Otogarından kalkan birçok otobüs, Samsun için yola çıkılmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Uşak Otogarındaki sefer düzenleyen otobüslerin genelinde rahat koltuk seçeneği ve televizyon yayını gibi özellikler bulunuyor. 13 saate yakın süren seyahatler sırasında zamanın daha çabuk geçmesi sağlanıyor.

Samsun’da alışveriş için genellikle Yabancılar Çarşısına gidilir. En büyük alışveriş merkezlerinden biri olan bu çarşının yanı sıra Mecidiye çarşısı da iyi bir alternatif olacaktır. 10 senedir Samsun’da bulunan Bandırma Vapuru, şehrin hem görsel hem de manevi açıdan en güzel eseridir. Şehre gelenlerin geneli burayı ziyaret etmektedir. Şehrin sulak alanlarından biri olan Kızılırmak Deltası doğal güzelliğiyle insanları büyülemektedir. Yazın serinlemek isteyenlerin gittiği Atakum plajı, hem denize girmeye hem de geniş alanıyla yürüyüş yapmaya imkan tanıyor. Samsun’un camilerini de görmeye gidebilirsiniz. Büyük Cami, Valide Cami ve Yalı Cami öne çıkanlar arasındadır. Yabancı turistlerin ilgi gösterdiği yerler arasında Mater Dolorosa Kilisesi yer alıyor. Bu kilise oldukça eski olmasına rağmen hala hizmet vermektedir. Ayrıca Samsun’a geldiğinizde meşhur pidelerinden yemeyi unutmayın.

Uşak - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 85 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 13 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Uşak otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr