NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Van - Samsun Otobüs Seferleri

Van Samsun Otobüs Bileti

Van’dan otobüs ile 18 – 18,5 saatlik sürede varabileceğiniz bir şehir olan Samsun, Karadeniz bölgesinin en çok gidilen yerleri arasındadır. İki şehir arasındaki mesafe oldukça fazladır. 1.081 km’yi bulan bu yolda otobüslerin çoğunlukla izlediği güzergah Ağrı – Erzurum – Trabzon’dur. Bu şehre uçak ile ulaşımlarda İstanbul aktarmalı seferler bulunmaktadır.

Özalp yolu üzerinde bulunan Van otogarı, Samsun için sefer düzenleyen otobüslere ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Metro Turizm ve Vangölü Turizm yer almaktadır. Vangölü Turizm’de internet, rahat koltuk ve televizyon (uydu yayını) gibi özelliklerin hepsi bulunmaktadır. Otobüslerde bulunan özelliklere göre bilet fiyatları farklılık göstermektedir.

Samsun’un tarihi geçmişini en iyi yansıtan Kent Müzesi, hem orada yaşayanların hem de ilk kez gelenlerin gitmesi gereken bir yerdir. Özellikle orada okuyan öğrencilerin bilgi edinmek için gittikleri müzeler arasındadır. Alışveriş için ise birçok çarşı ve pazar bulunuyor. Bunlardan biri de Samsun Bulvar AVM’dir. Burada alışverişin yanı sıra çay kahve içmek için de birçok mekan bulunuyor. Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan plajlar, Samsun’da en güzel haliyle yer alıyor. Geyikkoşan ve Atakum, şehrin en güzel sahillerini oluşturuyor. Samsun’un en güzel yerlerinden biri de Sevgi Gölüdür. Buraya her mevsimde gelebilirsiniz. Aynı şekilde Kızılırmak Deltası da Samsun’un görülmesi gereken güzellikleri arasındadır. Son olarak bu şehirden dönmeden önce ünlü pidelerinin ve balıklarının tadına bakmalısınız.

Van - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 120 TL olup, bilet fiyatları 120 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Van otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr