NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Yalova - Samsun Otobüs Seferleri

Yalova Samsun Otobüs Bileti

Yalova otogarından ülkemizin bütün illerine seferler bulunmaktadır. 8 senedir yeni terminaliyle hizmet veren Yalova Otogarı, çeşitli firmalarla Samsun’a giden otobüslere de yer vermektedir. Yalova'dan Samsun’a otobüsle yaklaşık 11 – 12 saatte varabilirsiniz. Terminalden kalkan otobüs firmalarından biri olan Metro Turizm, 700 km’lik mesafeyi İzmit – Tosya – Osmancık güzergahı üzerinden giderek Samsun’a varmaktadır.

Metro Turizm’de yolculara koltuk arkası televizyonu ve müzik yayını gibi özellikler sunulmaktadır. Günün yarısı otobüste geçeceği için bu özellikler yolcular için büyük önem taşımaktadır. 12 saatlik bu seyahatin içerisinde çeşitli ikramlar ve belirli aralıklarda molalar bulunuyor.

Samsun gezinize tarihi geçmişiyle göz dolduran camilerinden başlayabilirsiniz. Birçok cami arasından Yalı Cami, Büyük Cami ve Kale Camisini listenize ekleyebilirsiniz. Daha sonra Amisos Tepesine çıkmayı düşünebilirsiniz. Teleferik yolculuğu ve yürüme mesafesi derken buraya varmak uzun sürebilir. Mesire alanlarında zaman geçirmek isterseniz Çakırlar Korusu ve Kocadağ Mesire Alanı en güzel doğa alanlarıdır. Buralar piknik yapmak için oldukça idealdir. Samsun’un müzeleri, şelaleleri ve anıtları herkes tarafından duyulmuş mekanlardır. Müzeleri için Arkeoloj ve Etnografya müzelerine gidebilirsiniz. Şelalelerinden ise Akalan ve Kabaceviz’i tercih edebilirsiniz. Ünlü anıtlarından ise İlk Adım Heykelini görüp fotoğrafını çekmek isteyebilirsiniz. Bu gibi değerler özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Samsun deyince akla gelen meşhur pideleri ise yenilmeden dönülmemesi gereken tatlardan biridir.

Yalova - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 13 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Yalova otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr