NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Yozgat - Samsun Otobüs Seferleri

Yozgat Samsun Otobüs Bileti

Yozgat ile Samsun arası otobüs ile 4 - 4,5 saat kadar sürmektedir. Otobüsler Çorum – Merzifon – Havza güzergahını kullanarak Samsun’a varmaktadırlar. İki şehir arasındaki mesafe 295 km’dir. Bilet fiyatlarının uygun olması ve mesafenin kısa olması sebebiyle otobüs yolculuğu ön plana çıkmıştır.

Samsun’a sefer düzenleyen otobüs firmaların arsasında Metro Turizm, Yeni Adana Turizm ve Şanlıurfa Astor Turizm yer alıyor. Bu otobüslerin çoğunda rahat koltuk, internet ve uydu yayınlı koltuk ekranı gibi özellikler bulunuyor. Şehir merkezinin Karatepe mahallesinde yer alan Yozgat Otogarına vardıktan sonra bu firmalardan biriyle yolculuk yapabilirsiniz.

Samsun Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan İlk Adım Heykeli, şehrin sembollerinden biri haline gelmiştir. Düzgün zeminiyle kayakçıların ilgisini çeken Ladik Akdağ Kayak Merkezi, insanların güzel zaman geçirmelerine yardımcı oluyor. Kuş Cenneti, şehir merkezine yakın konumuyla dikkat çekiyor. Burası insana fotoğraf çekmeyi sevdirecek güzellikte bir yerdir. Turizm açısından gelişmiş bir şehir olan Samsun’da Hamamyağı Kaplıcası da önemli bir noktadadır. Özellikle turistlerin merak edip geldikleri bir yerdir. Coğrafi açıdan eşsiz bir güzelliğe sahip Ladik Gölü, insanları dinlendiren bir havaya sahiptir. Bölgenin en güzel sahillerinden biri olan Geyikkoşan sahili, Samsun’un Alaçam ilçesinde bulunuyor. Bu sahilin çevresindeki otellerde kalarak güzel bir yaz tatili yapabilirsiniz. Atatürk’ün Selanik’te yaşadığı evin aynısı olan Atatürk Evi de görülmeye değer eserlerden biridir. Bu ev Samsun’un Tekkeköy ilçesindedir.

Yozgat - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 35 TL olup, bilet fiyatları 50 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 3 saattir.

Günde ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Yozgat otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr