NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Zonguldak - Karabük

Zonguldak - Karabük Otobüs Seferleri

Zonguldak Karabük Otobüs Bileti

Karabük ile Batı Karadeniz’de yer alan Zonguldak arası mesafe oldukça azdır. Yaklaşık 102 km’nin olduğu bu mesafeden dolayı birçok kişi özel aracıyla yolculuk yapmayı tercih edebiliyor. Aynı zamanda günü birlik gidip geri de dönebiliyorlar. Otobüs yolculuğunu tercih edenler ise Metro Turizm ve Süha Turizm ile Karabük’e seyahat edebilirler.

Zonguldak otogarı, Karadeniz sahiline çok yakın bir yerdedir. Buradan bineceğiniz otobüslerle Gökçebey – Filyos – Bartın güzergahı üzerinden ilerleyerek Karabük’e varabilirsiniz. Otobüslerde wireless, televizyon, usb girişi ve müzik yayını gibi her türlü özellik bulunmaktadır.

Karabük’ün en ünlü çarşıları Bakırcılar Çarşısı ve Yemeniciler Çarşısı’dır. Bu iki yerde keyifli bir gezi ve alışveriş turu yapabilirsiniz. Meşhur kanyonları arasında Tokatlı Kanyonu ve Şeker Kanyonu öne çıkmayı başarmıştır. Ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken bu kanyonların ardından yakın mesafede bulunan İncekaya Su Kemerine gidebilirsiniz. Daha sonra uzun merdivenleri bulunan Bulak Mencilis Mağarasına uğrayabilirsiniz. Görkemli yapısıyla dikkat çeken Kaymakamlar Evi de görülmeye değer mekanlardan biridir. Karabük’ün önemli camileri ise Ulu Cami, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve Eski Camidir. Şehrin hamamları ve yaylaları da mutlaka görülmelidir. Hamamları arasında Yazıköy Hamamı ve Yeni Hamam öne çıkarken, ünlü yaylaları ise Sarıçiçek ve Ulu Yaylalarıdır. Karabük’te yiyebileceğiniz en lezzetli yemekler ise pirinç çorbası, bükme, orman kebabı ve tatlı olarak ise Safranbolu lokumudur.

Zonguldak - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 20 TL olup, bilet fiyatları 20 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 2 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Zonguldak otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr