Anamur Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Anamur otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Anamur otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Adana AnamurMetro Turizm35 TL
Afyon AnamurMetro Turizm60 TL
Alanya AnamurGüney Akdeniz Seyahat27 TL
Ankara AnamurMetro Turizm60 TL
Antalya AnamurGüney Akdeniz Seyahat35 TL
Aydın AnamurMetro Turizm80 TL
Bitlis AnamurVangölü Turizm130 TL
Bucak AnamurMetro Turizm50 TL
Burdur AnamurMetro Turizm55 TL
Bursa AnamurMetro Turizm80 TL

Anamur Otobüs Bileti Fiyatları

Anamur Otobüs Bileti Fiyatları

Anamur

Anamur Hakkında

Mersin’in ilçelerinden birisi olan Anamur özellikle yaz aylarından birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Eğer siz de Anamur’u ziyaret etmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete kolaylıkla ulaşabilir, satın alma işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Anamur Otogarı

Mersin’in ilçelerinden birisi olmakla birlikte, Anamur Mersin’e 230 kilometre uzaklıktadır. Bu sebeple de bu ilçeye ulaşım için Anamur Otogarı kullanılmaktadır. Anamur Otogarı Antalya-Mersin karayolu üstünde bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında otogar oldukça yoğundur ve buradan ülkedeki birçok ile ve ilçeye otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Anamur’da Yapılacaklar

Anamur, Türkiye’de yer alan önemli tatil yerlerinden birisidir. Denizi ve doğal güzellikleri sebebiyle her sene binlerce tatilci Anamur’u tercih etmektedir.

Eğer siz de yaz aylarında Anamur’a giderseniz kalenin etrafında yer alan plajlarda denize girebilirsiniz. Denize girebileceğiniz bir diğer yer ise Pullu Plajı’dır. Ancak Anamur’a gittiğinizde yapabilecekleriniz sadece denize girmekle sınırlı değildir. Bunun yanı sıra yapılabilecek birçok şey, görülebilecek birçok yer vardır.

Eğer tatilinizin bir bölümünde farklı şeyler yapmak isterseniz ve tarihe de ilginiz varsa Anemurium Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Yine tarihe meraklıysanız Anamur Müzesi’ne gidebilirsiniz. Anamur’da görebileceğiniz diğer yerler Anamur Çayı, Köşekbükü Mağarası, Mamure Kalesi, Deniz Feneri, Abanoz yaylası ve Alaköprü’dür.

Anamur’da Ne Yenir?

Anamur’a gitmişken mutlaka köy kahvaltısı ile güne başlamalısınız. Ev yapımı ekmekler ve reçellerle kahvaltının tadına varmalısınız. Bunun yanı sıra batırık, samsıra, heleş, arabaşı çorbası ve mollaç gibi lezzetleri denemelisiniz.

Anamur’dan Ne Alınır?

Anamur’a gitmişken mutlaka meşhur Anamur muzundan tatmalı ve hatta eve götürmek için de satın almalısınız. Bunun yanı sıra kerebiç, yer fıstığı, keçiboynuzu, çilek ve narenciye ürünleri de satın alabilirsiniz.

Anamur Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anamur özellikle son yıllarda birçok yerden göç almaktadır ve il olması dahi gündeme gelmektedir.

Anamur’un en önemli geçim kaynaklarından birisi Anamur muzudur. Anamur geziniz süresince birçok yerde bu muzun yetiştirildiği seralara rastlayabilirsiniz.

Yaz aylarında Anamur çok sıcak olduğu için yöre halkının bir kısmı Toroslar’ın yüksek kısımlarında yer alan yayla köylerine çıkarlar.  Yaylalardan bazıları Abanoz, Akpınar, Elbalak ve Kozağacı’dır.

Anamur şivesi olarak da bilinen bir şive vardır. Bu şive Kıbrıs şivesi ile benzeşmektedir ve farklı bir vurgusu vardır. 

Anamur Haritası

Anamur Seferi Olan Otobüs Firmaları

Anamur otobüs bileti alabileceğiniz 14 otobüs firmasından bazıları.

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up