Hatay Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Hatay otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Hatay otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Hatay kalkışlı popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Hatay Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Hatay ErdemliHatay Öztur Turizm450 TL
Hatay Samandıra OtogarıMetro Turizm1.300 TL
Hatay Harem OtogarıHatay Nur Seyahat1.300 TL
Hatay SultanbeyliHatay Gökbey Seyahat1.300 TL
Hatay Ataşehir Dudullu OtogarıHas Karayolu Turizm1.300 TL
Hatay EskişehirHas Karayolu Turizm1.200 TL
Hatay GaziantepÖz Elazığlılar Seyahat350 TL
Hatay SalihliÖzkaymak1.000 TL
Hatay AntalyaGüney Akdeniz Seyahat950 TL
Hatay BatmanHas Diyarbakır Seyahat900 TL
Hatay OsmaniyeYeni Diyarbakır Seyahat300 TL
Hatay VanVangölü Turizm1.200 TL
Hatay Ankara (Aşti)Jet Turizm900 TL
Hatay Kemer (Antalya)Jet Turizm1.050 TL
Hatay SiirtSiirt Petrol800 TL
Hatay AdanaHatay Öztur Turizm350 TL
Hatay SivasTuray Seyahat1.000 TL
Hatay NiğdeAli Osman Ulusoy600 TL
Hatay AmasyaTopçam Turizm1.200 TL

Varış noktası Hatay olan popüler otobüs rotaları ve otobüs bileti fiyatları.

Hatay Otobüs RotasıOtobüs FirmasıOtobüs Bileti Fiyatı
Kırşehir HatayÖncü Seyahat700 TL
Alanya HatayGüney Akdeniz Seyahat850 TL
Ankara (Aşti) HatayMetro Turizm700 TL
Kayseri HatayAli Osman Ulusoy699 TL
İzmir HatayÖzkaymak1.000 TL
Safranbolu HatayHatay CSR Turizm1.200 TL
Bismil HatayVanyolu Seyahat700 TL
Mardin HatayMidyat Güneydoğu Seyahat750 TL
Afyon HatayLüks Adana Seyahat699 TL
Şanlıurfa HatayÖz Diyarbakır Seyahat500 TL
Bursa HatayHas Karayolu Turizm1.250 TL
Zara HatayTuray Seyahat1.000 TL
Van HatayVangölü Turizm1.200 TL
Niğde HatayMetro Turizm600 TL
Erdemli HatayKontur Turizm450 TL
Diyarbakır HatayVanyolu Seyahat800 TL
Mersin (İçel) HatayÖzkaymak350 TL
Osmaniye HatayÖzlem Diyarbakır200 TL
Adana HatayHatay Gökbey Seyahat300 TL
Hatay

Hatay Hakkında

Zengin mutfağı ve tarihi yapıları ile bilinen Hatay’ı ziyaret etmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Sitemizi tercih ederek hem en uygun fiyatlı Hatay biletine ulaşır, hem de Hatay’a giden otobüs firmaları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Ayrıca kullanım kolaylığı sayesinde bilet alma işlemini çok kısa sürede halledebilirsiniz.

Hatay Otogarı

Daha önceki otogarın yetersiz gelmesi üzerine 2006 senesinde yeni otogar hizmete açılmıştır. Hatay Otogarı’ndan hem Türkiye’nin birçok şehrine, hem de Arap illerine otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otogara ulaşmak için minibüsler ya da otobüs firmalarının servisleri kullanılmaktadır.

Hatay seferlerinden bazıları Hatay-Gaziantep, Hatay-Osmaniye, Hatay-Adana, Hatay-Mersin, Hatay-Diyarbakır, Hatay-Antalya, Hatay-İzmir, Hatay-Niğde, Hatay-Ankara ve Hatay-İstanbul’dur.

Hatay’a Giden Otobüs Firmaları

Hatay’a sefer düzenleyen otobüs firmalarından bazıları Hatay Sas Turizm, CSR Seyahat, Jet Turizm, Güney Lüks Adana Seyahat, Has Diyarbakır, Best Van Turizm, Vangölü Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat ve Isparta Petrol’dür.

Hatay’da Gezilecek Yerler

Hatay hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret edilen ve görülecek birçok yerin olduğu bir şehirdir. Dar sokakları, sokak aralarında gezerken karşınıza çıkan çocukları ve sokak arasındaki evlerin avluları, kiliseleri, camileri, Asi Nehri, künefesi ve birbirinden güzel yemekleri ile sizi karşılayacak Hatay’ı çok seveceksiniz.

Hatay’ın merkez ilçesi olarak bilinen Antakya’nın sokaklarında yürümeli ve birçok yeri bu şekilde gezmelisiniz. Dar sokaklarda bol bol fotoğraf çekmeli, Uzun Çarşıyı gezmeli ve nar ekşisi, defne sabunu ve yeşil zeytin gibi ürünlerden satın almalısınız.

Yine merkezde yer alan Habib-i Neccar Camii’ni görmelisiniz. Bu camii Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinmektedir.

Hatay denince akla gelen bir diğer şey ise Asi Nehri’dir. Asi Nehri’nin kenarında yürüyebilir, yoruldukça banklarda oturup dinlenebilir ve bu sırada da nehri seyredebilirsiniz. Asi Nehri’ndeki yürüyüşünüzü tamamladıktan sonra nehrin hemen yakınında olan yerlerden birisinde künefe yemenizi öneririz. Künefe denince ilk akla gelen yer Hatay’dır ve hemen hemen her yerde çok güzel künefe yeme imkanı bulabilirsiniz.

Hatay’a gittiğinizde görmeniz gereken diğer yerler St.Pierre Kilisesi, Antakya Mozaik Müzesi, Arsuz’da yer alan Meryem Ana Havuzu, Koz Kalesi, Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları, Batıayaz Yaylası, Samandağ Sahili ve Beşikli Mağara’dır.

Eğer vaktiniz varsa Antakya merkezden minibüslerle kısa sürede ulaşabileceğiniz İskenderun’u da görmelisiniz. Yine vaktiniz kısıtlı değilse Harbiye’ye gitmelisiniz. Eğer Hatay’a yaz aylarında giderseniz tatil yeri olarak bilinen Arsuz’a da gidebilirsiniz.

Hatay’da Ne Yenir?

Hatay Mutfağı çok zengindir ve sırf Hatay yemeklerinden tatmak için bile şehre gelenler olmaktadır. Elbette ilk akla gelen şeylerden birisi künefedir. Her ne kadar artık birçok ilde bulabileceğiniz bir tatlı olsa da Hatay’dakinin tadı başkadır. Bir diğer şey özellikle Harbiye’de bulabileceğiniz tuzlama tavuktur. Hatay’a gittiğinizde tatmanız gereken diğer lezzetler oruk, kaytaz böreği, humus, zahter salatası, Hatay tava, haytalı ve kömbedir.

Hatay Haritası

Hatay Otogarları

Hatay Seferi Olan Otobüs Firmaları

Hatay otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmaları listesi.

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up