NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Mengen Otobüs Bileti

Mengen Otobüs Bileti

Mengen

Aşçılık denince belki de ilk akla gelen yerlerden birisi Mengen’dir. Bolu’nun bu küçük ilçesine gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Hareket edeceğiniz yerden Mengen’e hareket eden otobüs firmalarını karşılaştırdıktan sonra size en uygun olan bileti seçebilirsiniz.

Mengen’e gitmeden önce de sizin için hazırladığımız, ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacak yazılarımıza göz atabilirsiniz. 

Mengen’de Yapılacaklar

Mengen’e gidildiğinde görülebilecek yerlerden birisi Güneyhisar mahallesinde yer alan Gelin Kayası’dır. Uzaktan duvak takan bir geline benzeyen bu yer hakkında birçok efsane vardır.

Mengen yeşili bol olan bir ilçedir. Yaylalar bakımından zengin olan Mengen’de Akçakoca, Ağalar, Sırıklı, Mamatlar ve Soğucak Yaylaları’na gidilebilir. Eğer piknik yapmak isterseniz de Şirinyazı ya da Ödek gibi yerlere gidebilirsiniz. Aynı zamanda ilçede bol miktarda da ormanlık alan bulunmaktadır.

Eğer Mengen’e Ağustos ayında giderseniz ve tarih de denk gelirse Mengen Aşçılar Festivali’ne katılabilirsiniz. 
Mengen’de gezilecek diğer yerler Ağalar Gölü, Yanık Değirmen Mağaraları ve Bürnük Köyü’nde yer alan Şirinyazı Göleti’dir.

Mengen’de Ne Yenir?

Mengen’e gittiğinizde Mengen pilavı ve kaldırık dolması gibi lezzetleri denemelisiniz.

Mengen Çevresinde Gezilecek Yerler

Eğer yeterli vaktiniz varsa çevrede bulunan diğer yerleri de gezebilirsiniz. Gezebileceğiniz yerlerden bazıları Kartalkaya Kayak Merkezi, Yedigöller Milli Parkı, Mudurnu Sülüklügöl, Akkayalar Travertenleri, Karamurat Gölü, Sünnet Gölü, Seben Gölü ve Göynük Evleri’dir.

Mengen Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • Mengen Bolu ilinin ilçelerinden birisidir. Bolu’nun diğer ilçeleri Yeniçağa, Mudurnu, Kıbrıscık, Gerede, Bolu şehir merkezi, Göynük, Dörtdivan ve Seben’dir.
  • Mengen denince ilk akla gelen şeylerden birisi aşçılar diyarı olmasıdır. Mengen’li aşçılar gerek Türkiye’deki çeşitli illerde, gerekse dünyanın birçok ilinde çalışmaktadır.
  • İzzet Baysal Üniversitesi’nde Aşçılık Yüksek Okulu vardır.
  • Mengen ile Bolu arası yaklaşık 56 kilometredir.
  • Bolu’ya Türkiye’nin birçok ilinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bolu’ya geldikten sonra ise minibüsler aracılığıyla Mengen’e gidilmektedir. Bununla beraber bazı yerlerden direkt Mengen’e de seferler düzenlenmektedir. 

Mengen’in Turistik Yerleri
Görülmeye değer yerler..
Mengen'de Ne Yenir?
Mengen'deli lezzet durakları..
Mengen Otobüs Firmaları

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr