Ege Bölgesi Kamp Alanları

Tatilini özgür ve keyifli şekilde geçirmek isteyenlerin tercihi olan kamp alanları, dört mevsimin eşsiz güzellikle yaşandığı ülkemizde daha çok kişi tarafından kullanılır hale geldi. Doğanın kucağında, en çok yıldızlı otelden bile daha fazla yıldıza sahip göğün altında, ateş böceklerinin konseri eşliğinde, kamp ateşinin çıtırtılarıyla, dolu dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız kamptan güzel seçenek yok. Ege Bölgesi de kamp alanları açısından ülkemizin en önemli bölgelerinden biri. Dünya denizcilik tarihi için de ayrı önemi bulunuyor Ege Bölgesi’nin. İnsanlığın en eski yerleşim alanlarından biri olması sebebiyle, çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış. Bu sayede, antik kent açısından da zengin bir bölge. Bütün bu söylediklerimiz birleşince Ege Bölgesi, tarihle iç içe doğanın her türlü güzelliğine şahit olunacak, özgür, huzurlu bir tatil için kamp alanlarıyla sizleri bekliyor. Maceracı bir ruha sahipseniz, bu bölgedeki kamp alanlarında doğa yastığınız, yorganınız kısacası her şeyiniz olacak. Hem böyle bir tatil sizin için de çok daha ekonomik olacak. Bazı kamp alanlarında çadır kurmak için çadıra bile hatta çadır kurmayı bilmeye bile ihtiyacınız yok. Çadır kiralayabilir, görevlilerden yardım isteyebilirsiniz. Daha önce kamp tecrübesi olmayanlar için kamp alanlarının çoğunda elektrik, su, yeme – içme, tuvalet, duş gibi temel ihtiyaçların karşılandığı alanların bulunduğunu belirtelim. Kamp alanlarının bazılarında Ege mutfağının seçkin örneklerini tadabilirsiniz.

Karagöl Kamp Alanı, Karşıyaka – İzmir

karşıyaka karagöl kamp alanı

Görsel: campkafasi

Karşıyaka’da körfeze tepeden bakan Karagöl, 2000 metre yükseklikte bulunan bir doğal krater gölü. Mitolojide, Kral Tantalos’un sonsuza kadar aç ve susuz kalmaya mahkûm edildiği yer olarak geçiyor.Etrafında geniş ormanlar bulunuyor. Yamanlar Dağı’nda bulunan kamp alanını, aileler ve izci grupları daha çok tercih ediyor.

Önder Camping, Aydın

önder camping

Görsel: tripadvisor

15 dönümlük bir arazide bulunan kamp, yaklaşık 600 çadır ve karavan kapasiteli. Kuşadası’ndaki kamp, Kuşadası merkeze yakın. Kuşadası gibi bir tatil merkezin de tatil köyü olmaktan ve betonlaşmaktan kurtulan kamp alanındadinlendirici doğal manzaralar eşliğinde kamp atabilir ve özellikle akşamları sahilde yürüyüş yapabilirsiniz.

Bozcaada Kamp Alanı, Çanakkale

bozcada kamp alanı

Kamp alanı, Bozcaada’nın güneyinde bulunuyor. Bozcaada’nın ünlü Ayazma Plajı’na da 300 metre uzaklıkta yer alıyor. Çadır kampı ve karavan kampı için uygun. Kamp, giriş kısmı hariç çam ağaçlarıyla kaplı. Giriş kısmında gölgelikler ve tenteler ile güneşten korunmak mümkün.

Fethiye Kabak Koyu, Muğla

kabak koyu camping

Görsel: kulturportali

Muğla’nın ilçesi Fethiye’deki kampta bakir doğasında hamakta dinlenebilir, serinlemek için denize girebilirsiniz. Kabak Koyu’nda Kelebekler Vadisi, Kabak Vadisi ve Faralya’yı da gezebilirsiniz. Çadırınızın manzarasından ve bulacağınız huzurdan bahsetmiyoruz bile.

Azmakbaşı Camping, Muğla

azmakbaşı camping

Görsel: kampingturkiye

Cennet bir koy olan Akbük’teki kamp, gölün kenarında bulunuyor. Yaklaşık 600 metrekarelik alana sahip. Eski bir köy evinin tadilatıyla hikayesi başlayan kampta, ekolojik köy konsepti benimsenmiş.

Boncuk Camping, Muğla


Gökova Körfezi’nde Çamlı Köyü’nde yer alıyor. Kampın girişinden itibaren kızılçam ve meyve ağaçları mevcut. Kampçıların ihtiyaçlarının karşılandığı alanda, gece eğlencelerin düzenlendiği kır gazinosu da var. Dev palmiye ağaçlarının altında kamp yapmak için ideal bir kamp alanı.

Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı, İzmir

Kışın bile kampçıların gözde kamp alanlarından birisi olan Bozdağ’a Ödemiş’ten ulaşabilirsiniz. Tipik bir Ege kasabası olan Ödemiş’te pazardan alışveriş yapabilir, el sanatları ürünlerinden alabilirsiniz.

Tepe Camping, Denizli

tepe camping

Pamukkale’ye 5 kilometre uzaklıkta bulunan kamp, deniz seviyesinden yaklaşık 700 metre yükseklikte bir tepede. Tepede olması sebebiyle, yazın bunaltıcı etkisinden kurtulurken Denizli Ovası’nı seyretmenin mümkün olduğu kampın yakınında yerleşim alanı bulunmuyor. Bu da ekstra huzur anlamına geliyor.

Cunda Ada Kamp Alanı, Balıkesir

cunda ada kamp

Cunda Adası’nın Midilli’ye bakan tarafında bulunan kampta; yüzebilir, dalış yapabilir, balık tutabilirsiniz. Bisiklet ve trekking için de uygun olan kamp, Cunda merkeze 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Kalyoncu Camping, İzmir

kalyoncu kamp

Görsel: cesmekalyoncucamping

Kamp tatili yaparken Çeşme’den de uzak kalamam diyorsanız, Çeşme merkeze arabayla 10 dakikada mesafede bulunan bu kamp sizin için. Çadır yerlerinin çardaklarla gölgelendirilmiş olması alanın diğer bir artısı. Pırlanta Plajı’na da yakın olduğu için günübirlikçilerin uğrak yeri.

Teos Ekmeksiz Orman Kampı, Sığacık – İzmir

teos ekmeksiz orman kampı

Görsel: özcancamping

Sığacık Limanı mevkiinde bulunan, tarihi Teos harabelerine de yakın olan kamp; 7 hektarlık alana kurulu. Buraya gelmişken cittaslow olan Seferihisar’a da mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Çubucak Orman Kampı, Marmaris – Muğla

çubucak kamping

Yeşilin mavinin yanında aktivitelere de katılabileceğiniz kampta; temiz havayı, tertemiz denizi ve her şeyden önemlisi huzuru bulabilirsiniz. Marmaris Datça Karayolu üzerinde 23. kilometrede bulunup, 900 metre sahil şeridine sahip.

Gökçeada Yıldızkoy Kamp, Çanakkale

gökçeada yıldızkoy camping

Gökçeada’da kamp yapmak için geniş sahiller mevcut. Bu sahildeki kamplardan biri olan Yıldızkoy’un denizi o kadar muhteşem ki çok yakınında Gökçeada Sualtı Deniz Parkı bulunuyor. Kayalıkları tam bir doğa harikası olan Yıldızkoy’dan Mavi Koy’a giden patikadan mutlaka yürüyün.

Acar Camping, Eski Foça – İzmir

acar kamping

Görsel: kampingturkiye

Bornova’dan yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan kamp, Yeni Foça’ya da 13 kilometre uzaklıkta. Kampı genelde çocuklu aileler tercih ediyor. Deniz kenarında bir kamp için Acar Camping düşünülebilir.

Kaz Dağları Hızır Kamp, Balıkesir

kaz dağları hızır kamp

Binbir pınarın bulunduğu Kaz Dağları’nda Kirişlik Vadisi eteğindeki kamp, Kaz Dağı Milli Park’ı sınırlarına yürüyüş mesafesinde. Ege’nin saklı köylerinden biri olan Mehmetalan Köyü’ne de 2 kilometre uzaklıktaki kampta, Zeytinli Çayı’nda yüzebilir, doğada yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Kalemlik Orman Kampı, İzmir

kalemlik kampı

Menderes ilçesinde Özdere beldesinde bulunan orman kampı, 22 hektarlık bir alanı kaplıyor. Yaklaşık 100 kilometrelik kıyı bandının son kalan ormanlık alanı, 500 çadır kapasiteli. Kızılçam ve meşe ağaçları arasında huzur dolu bir tatil için Kalemlik Orman Kampı’na gidilebilir.

Urla Demircili Koyu Kampı, İzmir

Demircili Koyu’nun berrak sularında yüzerken, yemyeşil doğanın keyfine varmak için buraya gelebilirsiniz. Kamp alanları kayalık kesimde ve plaj içerisinde bulunuyor. Kampta, kampçıların bütün ihtiyaçları düşünülmüş.

Aktur Camping, Datça - Muğla

aktur camping

Aktur Tatil Köyü yanında yer alıyor. Datça merkeze uzaklığı 30 kilometre olan AkturCamping’de yeme-içme ve diğer ihtiyaçlar için alanlar bulunmakta. Ayrılan 170 adada, rahatça tatil yapılabilir. AkturCamping, mavi bayraklı plajıyla çam ormanlarıyla en güzel koy unvanına sahip.

Katrancı Orman Kampı, Fethiye – Muğla


Fethiye’ye 16 kilometre uzaklıkta bulunan Katrancı Koyu’ndaki kampta çadır veya karavan ile kamp yapabilirsiniz. Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz gibi kamp alanındaki yeme-içme yerlerinden de yararlanabilirsiniz. İlçe merkezine servis bulunduğunu da hatırlatalım.

Günnücek Orman Kampı, Marmaris – Muğla

Her mevsim ayrı güzel orman kampının içinde dere ve su birikintileri bulunuyor. 300 dönümlük parkta, 50 değişik kuş türünün şarkıları eşliğinde dinlenebilirsiniz. Parkın içindeki yürüyüş yolları da yürüyüş yapmak isteyenler için.

Delikli Koy, Alaçatı – İzmir

Koyun pek bilinmemesi ve ulaşımın zorluğu burayı sakin ve huzurlu yapıyor. Denizin, kumsalın ve doğanın tadını çıkarırken insanlardan uzak olmak isteyenler Delikli Koy’u tercih edebilir.

Küçük Kargı Orman Kampı, Fethiye – Muğla

Çevresi yeşilliklerle dolu, birçok imkânın olduğu, her ihtiyaca cevap veren bir kamp olan Küçük Kargı Orman Kampı’nda karavan da ya da çadırda kamp yapabilirsiniz. Huzur bulmak için en uygun yerlerden biri.

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up