Rize'nin En İyi 14 Kahvaltı Mekanı

Özellikle yayla turizmi açısından son yılların yükselen yıldızlarından biri olan Rize, kahvaltı için birbirinden farklı seçeneklere ev sahipliği yapıyor. Rize’de yöresel lezzetlerden klasik açık büfe kahvaltıya, yayla yolunda otantik ortamlardan kent merkezinde eski konaklara ve modern kafelere uzanan kahvaltılar yapabilirsiniz. İşte, mısır ekmeği, muhlaması ve tabii ki çayıyla meşhur Rize’nin kahvaltı mekanları...

Sini Yöresel Kahvaltı ve Yemek Yeri

sini kafe yöresel kahvaltı

Çamlıhemşin merkeze yakın, sakin bir noktada bulunan Sini Cafe, Rize’de yöresel kahvaltı dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri. Mekanın serpme kahvaltısında kolot peynirinin yanı sıra kaşar peyniri, beyaz peynir ve tel peynir, doğal kaymak, tereyağ, doğal bal, reçel çeşitleri, sahanda yumurta ve tabii ki bol tereyağlı muhlama servis ediliyor. Yaylaya çıkmadan önce enerji toplamak isteyenler için birebir.

Adres: Merkez, Halil Şişman cad., 53750 Çamlıhemşin/Rize

Telefon: 0535 428 66 97

Yeşil Vadi Restaurant

yeşil vadi kahvaltı çamlıhemşın

Yeşil Vadi Restaurant, Rize’de meşhur Pokut Yaylası’na çıkmadan önce kahvaltı için en çok tercih edilen mekanlardan biri. Fırtına deresinin kenarında, şırıl şırıl su sesinin eşliğinde serpme kahvaltının keyfi bir başka. Mekanın kahvaltısında, yöresel bir lezzet olarak mısır unu helvası da ikram ediliyor.

Adres: Merkez, İnönü cad., 53750 Çamlıhemşin/Rize

Telefon: 0464 651 72 82

Evvel Zaman Yöresel Yemek Ve Kültür Evi

evvel zaman kahvaltı rize

Evvel Zaman Yöresel Yemek ve Kültür Evi, misafirlerini tarihi bir konakta, otantik ve nostaljik bir ortamda ağırlıyor. Tamamen yöresel ve doğal ürünleriyle, Rize’nin en sevilen kahvaltı mekanlarından biri. Köy kahvaltısı ve dillere destan muhlamasının dışında günün ilerleyen saatlerinde karalahana dolması, hamsili pilav ve Rize harman çorbası için de mutlaka ziyaret edilmeli.

Adres: Piriçelebi mah., Harem sok. No:2, 53020 Merkez/Rize

Telefon: 0464 212 21 88

Yeni Bahar

yeni bahar rize

Rize’yi yüksek bir tepeden gören Yeni Bahar, kentin en güzel manzaralı mekanlarından biri. Açık büfe kahvaltının yanı sıra serpme kahvaltı da servis ediyor. Mekanın serpme kahvaltısının sıcak seçenekleri arasında Rize’ye özgü koleti (tava ekmeği), muhlama ve menemen de bulunuyor. Yeni Bahar’da kahvaltıdan sonra Rize manzarasına karşı Rize çayı içip Laz böreği yemeyi unutmayın.

Adres: Çamlıbel, Çamlık Sokak No:78, 53020 Merkez/Rize Merkez/Rize

Telefon: 0464 250 03 03

Konak 1870

konak 1870 kahvaltı

Rize’nin merkezinde, tarihi bir konakta konumlanan Konak 1870, esasında pideleri ve yöresel yemekleriyle öne çıkıyor. Fakat otantik bir dekorasyon eşliğinde yöresel bir kahvaltı yapmak isteyenlerce de sıklıkla tercih ediliyor. Serpme kahvaltıda servis edilen küçük pidelerin tadına bakanlar anlata anlata bitiremiyor.

Adres: Çarşı, Anafartalar cad. No:14, 53100 Rize Merkez/Rize

Telefon: 0464 217 73 83

Manzara Cafe & Restaurant

manzara cafe rize kahvaltı

Manzara Cafe, Rize’ye tepeden bakan konumu ve yöresel tatlarıyla, hem turistler hem de Rizeliler arasında popüler. ‘Manzara’da kahvaltı keyfi’ sloganıyla servis ettikleri iki kişilik serpme kahvaltıda klasik peynir çeşitlerinin yanı sıra minci (Karadeniz usulü tereyağında lor peyniri) de servis ediliyor. Kahvaltıda iki çeşit reçel, tahin-pekmez ve bal-kaymak da bulunuyor. Günün her saatinde çay içip manzara izlemek için de tercih edilen bir mekan.

Adres: Fatih, Paşa cad. No:13, 53950 Dörtyol/Rize Merkez

Telefon: 0464 212 23 13

Dağmaran

dağmaran kahvaltı rize

Dağmaran Kahvaltı Evi, Rize’yi adeta kuşbakışı gören ve yeşille maviyi buluşturan bir manzaraya sahip. Aynı anda hem denize karşı konumlanan, hem yaylaya hem de şehre bakan, tamamı cam ile çevrili keyifli bir mekan. Bir aile işletmesi olan Dağmaran’da iki kişilik serpme kahvaltı servis ediliyor. Mekanın menemen ve muhlaması da beğeniliyor. 

Adres: Balsu Cad. Dağbaşı Mevkii Tepeüstü No:103, 53000 Merkez/Rize

Telefon: 0464 214 48 30

Çayla Rize

çayla rize

Çayla Rize, hem çay çeşitleri hem de kahvaltı seçenekleri açısından zengin bir menüye sahip, Mekanda hızlı kahvaltı, doyuran kahvaltı, çok doyuran kahvaltı ve iki kişilik serpme kahvaltı olarak her müşteriye ve keseye göre dört çeşit farklı kahvaltı seçeneği sunuluyor. Muhlaması Rizeliler arasında çok beğeniliyor. Çay menüsünde ise yok yok. Geleneksel Türk çayından bitki çaylarına ve vanilyalı çaya uzanan çok sayıda seçenek ile ilgi çekiyor. Çayla Rize, Ziraat Botanik Bahçesi’nin hemen yanında konumlanıyor.

Adres: Atmeydanı, Narenciye sok., 53020 Rize Merkez

Telefon: 0464 253 53 88

Şahin Tepesi Cafe


Tüm Rize’yi ayaklarınızın altında hissettiren muhteşem manzarasıyla meşhur Şahin Tepesi Cafe’de serpme kahvaltının keyfi bir başka. Turizm sezonu dışında, çok kalabalık olmadığı bir dönemde gitmeyi başarabilirseniz, eşsiz bir manzaraya karşı keyifli bir kahvaltı sizleri bekliyor.

Adres: Fatih, Paşa cad., 53950 Merkez/Rize

Telefon: 0464 212 16 53

Haura Coffee Lounge

haura coffee lounge rize

Rize’nin merkezinde, modern tarzı, kaliteli ürünleri, hijyenik ortamı ve hızlı servisiyle tercih edilen bir mekan. Menüsündeki express kahvaltı ile acelesi olanlara, kahvaltı tabağı ile paylaşmayı sevmeyenlere, iki kişilik zengin serpme kahvaltısı ile de keyfine düşkün olanlara hitap ediyor. Haura Coffee Lounge, farklı kahve çeşitlerinin yanı sıra gözleme ve tostlarıyla da tercih ediliyor.

Adres: Tophane, Atatürk Cd. No:329 D:333, 53020 Rize Merkez

Telefon: 0464 220 05 00

Taçmahal Restaurant


Deniz manzaralı Taçmahal esasında bir et ve balık restoranı olmasına rağmen, Rizeliler arasında serpme kahvaltısıyla beğeniliyor. Mekanın menüsünde gözleme ve menemen çeşitleri de bulunuyor. Bir oyun parkına ev sahipliği yapması sayesinde de, çocuklu aileler tarafından özellikle tercih ediliyor.

Adres: Portakallık Mahallesi Menderes Bulvarı No :113/A, 53100 Merkez

Telefon: 0464 214 00 08

Savarona Cafe ve Restoran

savarona cafe rize

Rize’nin manzarası ve muhlamasıyla meşhur mekanlarından biri olan Savarona Cafe ve Restoran, sadece mideye değil, şık sunumuyla göze de hitap eden kahvaltısıyla dikkat çekiyor. Rize ayaklarınızın altındayken semaverle gerçek Rize çayı içip aileyle birlikte keyifli zaman geçirmek için en doğru adreslerden biri.

Adres: No:16, Tepeüstü sok., Rize Merkez

Telefon: 0464 214 93 57

Eski Zaman Cafe

eski zaman cafe rize

Rize’nin merkezinde, kentin geleneksel mimarisine uygun ve otantik tarzıyla öne çıkan Eski Zaman Cafe, sadece kahvaltısı değil, yöresel yemekleriyle de popüler. Mekanda sabah kahvaltısı organik ürün çeşitleriyle servis ediliyor; beraberinde kendi kuzinelerinde pişirilen meşhur koloti ve mısır ekmeği geliyor. Eski Zaman Cafe, günün ilerleyen saatlerindeyse başta kara lahana dolması olmak üzere yöresel tatları için de denenmeli.

Adres: Eminettin, Atatürk cad., 53020 Rize Merkez

Telefon: 0464 270 00 70

Carpe Diem

carpe-diem-rize

Carpe Diem, her gün 08.30 - 14.30 saatleri arasında açık büfe kahvaltı servis ediyor. Bu özelliği ile kalabalık grup buluşmaları, alt katındaki oyun parkıyla da çocuklu aileler tarafından Rize’nin ilk tercihlerinden biri. Aynı zamanda deniz manzarası bulunan mekanda kahvaltı haricinde dünya mutfağından lezzetler sunuluyor.

Adres: Çarşı, Deniz sok. No:1, 53020 Merkez/Rize

Telefon: 0464 253 00 90


Rize'ye gitmeye karar verdiğinizde tüm otobüs seferlerini Rize otobüs seferleri sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up