NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Ankara - Karabük Otobüs Seferleri

Ankara Karabük Otobüs Bileti

Ankara ve Karabük arasındaki yolculuk mesafesi ortalama 219 km’dir. Ankara – Karabük arası uçak yolculuğu bulunmuyor. Otobüs ile yolculuk ise oldukça kısa sürüyor. 2,5 – 3 saatlik bir yolculuk yaparak Karabük’e varabilirsiniz. Otobüsler Karabük için yola çıktıktan sonra Eskipazar güzergahını takip ederler. İnsanların çoğu bu şehre günü birlik gidip gelmektedir.

Anakara otogarından (AŞTİ) Karabük’e sefer düzenleyen otobüs firmalarından bazıları Metro Turizm, Safran Turizm ve Süha Turizm’dir. Kısa mesafeli bir yolculuk olmasına rağmen yolcuların keyifli zaman geçirmeleri için otobüslerde uydu yayınlı koltuk ekranı, internet ve rahat koltuk gibi özellikler bulunmaktadır.

Karabük, gezilecek birçok alanıyla öne çıkmış harika şehirlerimizden biridir. Eski evleriyle dikkat çeken turistlerin de uğrak noktası olan Yörük Köyü mutlaka görülmelidir. Bu köy Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlıdır. Şehirde bulunan birçok kanyonu da görmeye gidebilirsiniz. Bunlar İncekaya Kanyonu ve Tokatlı Kanyonudur. Karabük’ün büyük önem taşıyan tarihi yapıları da bulunuyor. Bunlardan biri de Sipahioğlu Konağı’dır. Mümtazlar Gezi Evi de görmeye gidebileceğiniz bir müzedir. Gezi turunuza tarihi yerlerden devam edecekseniz Köprülü Mehmet Paşa Cami’yi de listeye ekleyebilirsiniz. Bu cami Safranbolu ilçesinde yer almaktadır. Karabük’ün doğal alanlarından biri olan Yenice Ormanları da gidilmesi tavsiye edilen yerlerdendir. Buraya hem sıcak hem de soğuk havalar da yoğun ilgi gösterilmektedir. Yaz aylarında genellikle Bulak Mağarasına gidilmektedir. 

Ankara - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 25 TL olup, bilet fiyatları 32 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 2 saat 50 dakikadır.

Günde ortalama 19 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Ankara otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr