NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Antalya - Samsun

Antalya - Samsun Otobüs Seferleri

Antalya Samsun Otobüs Bileti

Antalya ile Samsun arasında 896 km’lik bir mesafe bulunmaktadır. Antalya’dan Samsun’a uçak ile aktarmalı yolculuk yapıldığı için otobüs seyahati daha cazip gelmektedir. Yaklaşık 14 – 15 saat süren otobüs yolculuğu Burdur, Afyon ve Çorum güzergahları üzerinden gerçekleşmektedir.

Ülkemizin en çok tercih edilen tatil şehri olan Antalya’dan Samsun’a gitmek için birçok otobüs firması hizmet veriyor. Antalya otogarında yer alan başta Metro Turizm olmak üzere Kanberoğlu Turizm gibi seçeceğiniz otobüs firması ile keyifli bir yolculuk sizi bekliyor. 15 saate yakın bu uzun seyahat sırasında zaman geçirmek adına otobüslerin çoğunda televizyon bulunmaktadır. Bazı firmalar molasız seyahat, internet ve özel yayın gibi hizmetler de vermektedir.

Samsun’a gelindiğinde gezip keşfedilecek birçok yer bulunuyor.  Turizm açısından her geçen gün daha da gelişen Samsun’da şehrin geçmiş tarihi izlerini taşıyan İlk Adım Anıtı mutlaka görülmelidir. Bu heykel turistlerin de oldukça dikkatini çeken ilk görmeye gittikleri yerler arasındadır. Bu şehirde teleferik keyfi yapma şansı da bulunuyor. Teleferik ile Amisos tepesine çıkılabilir, burada yemek yiyip manzaranın tadını çıkarılabilirsiniz. Şehrin görülmeye değer birçok camisi de bulunmaktadır. En önemli ve ünlü olanı ise Büyük Camidir. Samsun’un güzel sahillerini görmek için Atakum ve Çatalcam’a gidilebilir. Bölgenin en büyük hayvanat bahçesi de Samsun’da bulunmaktadır. Yöresel yemekler arasında ise karalahana sarması, pide ve tirit ön plana çıkmıştır.

Antalya - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 75 TL olup, bilet fiyatları 90 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 14 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Antalya otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr