NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Artvin - Samsun Otobüs Seferleri

Artvin Samsun Otobüs Bileti

Karadeniz bölgesinin tarihi zenginlikleriyle öne çıkan şehri Samsun’a Artvin’den yapılan otobüs yolculuğu yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir. 565 km mesafelik bu yolculuk sırasında otobüsler çoğunlukla Rize - Trabzon - Ordu güzergahını kullanmaktadırlar. İzlenilen bu güzergahın sonunda varış noktası olan Samsun’a gelinmiş olunur.

Artvin terminalinden alacağınız bir biletle sefer düzenleyen otobüs firmalarından Metro Turizm ve Yeşil Artvin Ekspres ile Samsun’a varabilirsiniz. Bu firmaların geneli yolcularına koltuk televizyonu ve rahat koltuk imkanı tanınmaktadır. Böylelikle 10 saat süren bu yolda yolcuların memnuniyeti sağlanmaktadır.

Samsun gezinize Amisos Tepesini ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Buraya varmak için kısa bir teleferik yolculuğu da yapmış olacaksınız. Samsun’a kış aylarında gelenlerin uğrak noktası olan Ladik Akdağ Kayak Merkezinde karın keyfine varabilirsiniz. Yaz aylarında ise daha çok Atakum Plajına gidilmektedir. Plaj, genişliği ve temizliği ile ön plana çıkmıştır. Bu plajın yanı sıra Geyikkoşan Sahili de iyi bir alternatif olacaktır. Bu şehrin en güzel yerlerinden biri de Kuş Cennetidir. Asıl adı Kızılırmak Deltası olan bu alanda çeşitli kuş ve bitki türlerini keşfedebilirsiniz. Özellikle turistlerin görmeye gittiği Mater Dolorosa Kilisesi, şehrin tarihi yapılarından biridir ve hala hizmet vermektedir. Samsun’da gezilecek diğer yerler arasında Sevgi Parkı, Meşe Tesisleri, Bandırma Vapuru ve Gazi Müzesi sayılabilir. Samsun’un Bafra lokumu oldukça meşhurdur. Ayrıca farklı birçok çeşidi bulunan pideleri de mutlaka yenmelidir.

Artvin - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 11 saat 45 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Artvin otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr