NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Aydın - Denizli Otobüs Seferleri

Aydın Denizli Otobüs Bileti

Aydın’dan Denizli’ye seyahat etmek isteyenler ulaşım aracı olarak otobüsleri tercih edebilirler. Bilet satın alınabilecek firmalardan bazıları Ses Turizm, Star Batman, Balıkesir Uludağ, Güney Akdeniz Seyahat ve İzmir Turizm’dir. Araçların büyük çoğunluğu Bodrum, İzmir gibi yerlerden kalkmakta ve Aydın’dan da yolcu almaktadır. Otobüslerin büyük kısmında TV, koltuk ekranı, internet, müzik yayını, kulaklık gibi özellikler bulunmakta; böylelikle yolculuklar daha keyifli geçmektedir. İki şehir arasındaki mesafenin çok uzun olmaması ve gün içerisinde 15’den fazla sefer imkanı bulunmasının etkisiyle önemli işi olanlar günübirlik dahi yolculuk edebilmektedir.

Aydın Denizli arası karayolu mesafesi yaklaşık 125 km'dir.

Şehre geliş amacı gezmek olanlar Pamukkale Travertenleri, St. Philippe Martyrion Kilisesi, Hierapolis Antik Kenti, Çizmeli Kaplıcaları, Yeşildere Şelalesi, Keloğlan Mağarası, Servergazi Türbesi ve Akhan Kervansarayı gibi yerleri ziyaret edebilirler. Bunların arasında elbette en meşhur olan Unesco Dünya Mirası Listesi’ne de girmiş travertenlerdir ve burayı görmeden dönerseniz çok şey kaçırmış olursunuz. İl merkezine ortalama 18 kilometre uzaklıkta yer alan bölgeye ulaşmak için merkezden taksiye binilebilirsiniz. Otogarda olanlar ise buradan hareket eden minibüsleri kullanabilirler.

Aydın - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 10 TL olup, bilet fiyatları 30 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 33 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli Aydın otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr