NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Bitlis - Samsun Otobüs Seferleri

Bitlis Samsun Otobüs Bileti

Doğanın sesine kulak verebileceğiniz, tertemiz havası ve eşsiz yaylalarıyla ünlü kentimiz Samsun, görülmesi gereken tarihi yerleri ile insana tam anlamıyla zamanda yolculuk yaptırıyor. Erciş, Bayburt, Trabzon ve Ordu güzergahlarından geçerek gerçekleşen Samsun seyahati, Bitlis’ten yaklaşık 18 saat sürüyor. İki şehir arasında 819 km’lik bir mesafe bulunuyor.

Samsun’da harika bir kültür gezisi sizi bekliyor. Öncelikle Doğu Park’ta bulunan Bandırma Vapuru müzesine gitmelisiniz. Bu müze yaklaşık 10 yıldır Samsun’da bulunuyor.

Gezi turunuza tarih kokan mekanlardan devam edebilirsiniz. Gazi Müzesi, Atatürk’ün Samsun’a geldiği zaman kaldığı oteldir. İçerisinde ona ait birçok eşya bulunmaktadır. Ayrıca Arkeoloji ve Etnografya müzeleri de büyük ilgi gören müzelerdendir.

Avusturyalı bir heykeltıraşın yaptığı Atatürk Anıtı, Samsun’un en önemli değerlerinden biridir. Bu anıt şehrin sembolü olarak tanıtılıyor. Bir diğer önemli anıt ise İlk Adım heykelidir. Bu heykel Kurtuluş Mücadelesini temsil etmektedir.

Samsun’un Cumhuriyet Meydanı çok işlek bir alandır. Burada iş yerleri ve bankalar bulunmaktadır. Bu şehirde gezip görülecek mekanlar oldukça fazladır. Eğer vaktiniz çoksa Saat Kulesi, Mecidiye Çarşısı ve Büyük Cami’yi görmeden Samsun’dan ayrılmayın. Ayrıca Samsun’un lezzetli pidelerinden de yemenizi tavsiye ederiz.

Bitlis - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 100 TL olup, bilet fiyatları 100 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Bitlis otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr