NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Alanya Otobüs Bileti > Diyarbakır - Alanya

Diyarbakır - Alanya Otobüs Seferleri

Diyarbakır Alanya Otobüs Bileti

Diyarbakır  - Alanya arası ulaşım hizmeti sağlayan otobüs firmalarının neredeyse tamamı Doğu ve Güney Doğu Anadolu merkezlidir. Tüm bu firmalar güzergah olarak Gaziantep - Adana - Mersin illerini takip etmekte ve sahil yoluna bağlanmaktadır. Silifke - Anamur üzerinden deniz kenarı devam edilecek rota sonucunda ise Alanya'ya varılma ve araçlar Antalya otogarına kadar devam etmektedir.

Özellikle Diyarbakırlı yolcular, iş veya tatil amacı ile bu hat üzerinde seyahat etmeyi tercih etmektedir. 933 km'den oluşan bu güzergahtaki yolculuk, molalar da hesaba katıldığında 16 - 17 saat aralığında sürecektir.

Diyarbakır’dan Alanya’ya otobüs yolculuğu ortalama 17 saat sürmekte olup yol güzergahı genellikle Şanlıurfa, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Mersin şeklinde ilerlemektedir. Araçlar yolculuk süresince birkaç kez mola vermekte ve bu molalarda yolcular kişisel ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Önemli tatil merkezlerinden bir tanesi olan Alanya’ya gelmek isteyenler içimn çok sayıda firma alternatifi bulunmakta ve bu durum da sefer sayılarına yansımaktadır. Gün içerisinde çok sayıda sefer imkanı bulunması sayesinde ise bilet bulmakta çoğunlukla sıkıntı yaşanmamaktadır. Bununla birlikte yaz aylarında, bayramlarda ya da yarıyıl tatili gibi yoğunluğun arttığı dönemlerde seyahat etmeyi düşünenlerin biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Damlataş Mağarası, Dim Çayı, Kleopatra Plajı, Alanya Kalesi ve Kızıl Kule Alanya denildiğinde ilk akla gelen yerlerden sadece birkaç tanesidir.

Diyarbakır - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 100 TL olup, bilet fiyatları 100 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 16 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Diyarbakır otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr