NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Alanya Otobüs Bileti > Gaziantep - Alanya

Gaziantep - Alanya Otobüs Seferleri

Gaziantep Alanya Otobüs Bileti

En kalabalık nüfusa sahip 8. şehrimiz olan Gaziantep'ten Akdeniz bölgesinin turistik çekim merkezi Alanya'ya otobüs seferi gerçekleştiren firmalar Adana - Mersin güzergahını takip ettikten sonra sahil yolu üzerinden Alanya otogarına ulaşmaktadırlar.

637 kilometre uzaklığa sahip bu iki nokta arasındaki seyahatiniz 11 - 11.5 saat sürecektir. Kısaca bir yorgunluk attıktan sonra onlarca farklı sahil alternatifi ile deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Her sene binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Alanya’ya ülkemizin birçok noktasından otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir ve Gaziantep de bu noktalardan bir tanesidir. Gaziantep’ten Alanya’ya otobüs yolculuğu ortalama 12 saat sürmekte olup yol güzergahı genellikle Osmaniye, Adana, Mersin şeklinde ilerlemektedir. Gün içerisinde çok sayıda sefer imkanının bulunması sayesinde çoğunlukla bilet bulmakta sıkıntı yaşanmamaktadır. Bununla birlikte yoğun dönemlerde seyahat etmeyi planlayanların araçlarda yer bulamama gibi bir durumla karşılaşmamak adına biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Hamaksia Antik Kenti, Kızıl Kule ve Ulaş Plajı Alanya’ya geleceklerin gezip görebileceği yerlerden sadece birkaç tanesidir.

Gaziantep - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 12 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Gaziantep otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr