NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Hatay - Karabük Otobüs Seferleri

Hatay Karabük Otobüs Bileti

Güçlü tarihi ve özellikle zengin mutfağıyla tanıdığımız Hatay’dan Karabük’e uzun bir yolculuk yapılması gerekiyor. Şehirlerarası mesafe yaklaşık 887 km’dir ve otobüs ile yolculuk 14 – 14,5 saat sürmektedir. Şehrin Aksaray mahallesinde yer alan Hatay Otogarı, çoğunlukla yerel otobüs firmalarına ev sahipliği yapıyor.

Karabük’e giden firmalar arasında Metro Turizm başta olmak üzere CSR Seyahat, Lüks Adana Turizm ve Has Turizm A.Ş. yer alıyor. Firmaların araçlarının genelinde televizyon ve internet hizmeti bulunurken, bazılarında ise usb özelliği ve Lig Tv gibi özel yayınlar da bulunuyor. Bu otobüsler İskenderun – Adana – Ankara güzergahını izleyerek varış noktasına gelirler.

Şehrin ön plana çıkmış camileri mutlaka görülmelidir. Bunlar Dağdelen ve Hidayetullah Camileridir. Karabük’ün en güzel ilçeleri Eskipazar ve Safranbolu’dur. Eskipazar’a giderseniz Sorgun Yaylasına mutlaka gitmelisiniz. Burası doğayla iç içe olabileceğiniz harika alanlardan biridir. Tarihi geçmişiyle oldukça önemli bir yere sahip olan Hadrianapolis harabelerine giderseniz oradaki Kaya Mezarlarını mutlaka ziyaret edin. Bu mezarların geçmişi Bizans Dönemine dayanıyor. Safranbolu’ya geldikten sonra ise gezilecek birçok yer bulunuyor. İlk olarak Hıdırlar Tepesine çıkabilirsiniz. Yerli yabancı turistlerin büyü ilgi gösterdiği bu tepeden muhteşem bir manzara seyredilebiliyor. Karabük’ün önemli müzeleri de Safranbolu’da bulunuyor. Bu müzeler Mümtazlar Evi ve Safranbolu Kent Tarihi Müzesidir. Mümtazlar Evi, aslında bir konaktır ve zaman içerisinde müze haline getirilmiştir.

Hatay - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 85 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 13 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Hatay otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr