NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Isparta - Samsun

Isparta - Samsun Otobüs Seferleri

Isparta Samsun Otobüs Bileti

Isparta’dan Samsun’a otobüs yolculuğu ortalama 12 – 12,5 saat sürmektedir. Bu uzun sürede yolculara otobüste güzel zaman geçirebilmeleri için birçok hizmet sunuluyor. Samsun’a sefer düzenleyen otobüs firmalarından seferlere göre değişmekle birlikte Metro Turizm’de koltuk ekranı özelliği bulunurken Lüks Karadeniz Turizm ve Kanberoğlu Turizm de ise uydu yayınlı televizyonun yanı sıra internet ve rahat koltuk özellikleri de bulunuyor.

Isparta ile Samsun arasında 807 km’lik bir mesafe bulunuyor. Şehir merkezine yakın bulunan Isparta otogarına kolayca ulaşabilirsiniz. Otobüsle seyahat sırasında yolcular Afyon – Ankara – Çorum güzergahından geçerek Samsun’a varırlar.

Samsun, ırmakları ve gölleri açısından çok iyi durumdadır. Gezilecek gölleri arasında Ladik Gölü ve Sevgi Gölü bulunmaktadır. Kuş Cenneti adı verilen Kızılırmak Deltası da görülmeye değer doğa güzelliklerinden biridir. Sıcak havalarda herkesin uğrak noktası olan birçok plaj bulunuyor. En fazla ilgi gösterilenleri ise Yakakent ve Atakum’dur.  Buradaki plajların denizi oldukça temizdir ve alan olarak da çok geniştir. Bu plajlara alternatif olarak Alaçam Geyikkoşan Sahili ve Bafra Sahilleri tavsiye edilebilir. Samsun’un ünlü camilerinden Kale Cami, Pazar Cami ve Yalı Camiyi görmeye gidebilir, kilise olarak ise Mather Dolorosa Kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca gezilecek yerler arasında Tekkeköy Mağaraları, Amisos Tepesi ve Amazon Köyü gibi daha birçok yer bulunmaktadır. Samsun’a geldiğinizde yemeniz gereken yemekler ise Hamsili Ekmek, Pide, Yer Pancarı ve Keşkek’tir.

Isparta - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 17 saattir.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Isparta otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr