NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Kahramanmaraş - Samsun

Kahramanmaraş - Samsun Otobüs Seferleri

Kahramanmaraş Samsun Otobüs Bileti

Her mevsim ziyaret edilebilen güzellikteki Karadeniz şehri Samsun, Kahramanmaraş’a 629 km’lik bir mesafede yer almaktadır. Uçak yolculuğu ulaşım İstanbul aktarmalı olduğu için Samsun’a varış 5 saati buluyor. Otobüs ile yolculuk yaklaşık 11 - 12 saat sürmektedir. Ayrıca Maraş Samsun otobüs bileti fiyatları 50 - 60 TL arasında seyretmekte olup en ucuz ulaşım seçeneği olarak görülmektedir. Otobüsler genellikle Sivas – Amasya – Havza güzergahını takip ederek Samsun’a gitmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarına yakın mesafede bulunan Kahramanmaraş otogarından kalkan otobüslerle Samsun’a gidebilirsiniz. Samsun için sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında Metro Turizm, Süha Turizm ve Şanlıurfa Astor Turizm yer almaktadır. Bu otobüslerde televizyon ve müzik yayını gibi özellikler de bulunmaktadır.

Samsun’un Tekkeköy yakınlarında bulunan Tekkeköy mağaraları oldukça meşhurdur. Bu mağaraların geçmişi seneler öncesine dayanmaktadır. Şehrin en ünlü camilerinden biri olan Büyük Cami, şehirde ünlü bir konuma sahiptir. Bu caminin diğer adı Valide Camidir. Samsun’da doğanın eşsiz güzelliklerini hissedebileceğiniz birçok yer bulunsa da Kuş Cenneti herkesin favorisidir. Kızılırmak Deltası da denilen bu yerde keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Batıpark’tan teleferiğe binerek Amisos Tepesine gidebilirsiniz. Burası oldukça yüksek bir tepedir ve en güzel manzara buradan görülmektedir. Samsun’un coğrafi olarak en gözde mekanlarından biri olan Ladik Gölü, birçok sporun yapıldığı bir alandır. Şehrin görülecek birçok şelalesi de bulunuyor. Akalan Şelaleleri, Kabaceviz Şelaleleri ve Canik Gölalan Şelalesi bunlardan bazılarıdır. Samsun’un görülmesi gereken önemli müzeleri ise Gazi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzeleridir.

Kahramanmaraş - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 63 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Kahramanmaraş otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr