NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Kayseri - Samsun

Kayseri - Samsun Otobüs Seferleri

Kayseri Samsun Otobüs Bileti

Karadeniz’in incisi Samsun, Kayseri’den 6 - 6,5 saat süren bir şehrimizdir. Gezip görülecek birçok yeri bulunan Samsun ile Kayseri arasında 447 km’lik bir mesafe bulunuyor.  Kayseri'den Samsun'a giden otobüs firmalarının büyük çoğunluğu Sarıkaya, Çorum ve Havza güzergahını kullanmaktadır. Başta Kayseri merkezli Süha Turizm ve Türkiye çapında en büyük otobüs filosuna sahip Metro Turizm'in seferlerini sorgulayabilir istediğiniz en ucuz bilete ulaşabilirsiniz.

Bu şehre geldiğinizde ilk duraklarınızdan biri Bandırma Vapuru olabilir. Burası 10 yıldır müze olarak hizmet veriyor. Doğu park’ta bulunan bu vapur, orijinaline uygun olarak tasarlanmıştır. Ayrıca Gazi müzesi de şehrin görülmesi gereken yapılarından biridir. İlk Adım anıtı da Samsun’da önemli bir yere sahiptir. Şehrin en işlek yeri olan Cumhuriyet Caddesi de mutlaka göreceğiniz yerlerdendir. Samsun’un manevi açıdan güçlü değere sahip Büyük Cami’yi de ziyaret etmeyi unutmayın. Şehirde alışveriş yapmak ve dönmeden önce yakınlarınıza bir şeyler almak isterseniz Mecidiye çarşısına uğrayabilirsiniz. Kapalı bir pazar arıyorsanız Yabancılar Çarşısı önerilebilir. Burası aynı zamanda Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak da biliniyor. Samsun’da kadın savaşçılar olan Amazonların yaşadığı Amazon köyünü de görmeye gidebilirsiniz.

Samsun’a gelip teleferik keyfi yapmadım demeyin. Batıpark ile Baruthane Tümülüsleri arasında keyifli bir teleferik yolculuğu yapabilirsiniz. Samsun’un yöresel yemeklerinden tatmayı da ihmal etmeyin. Özellikle trit, sarma ve birçok çeşidi olan pidelerden yemeniz tavsiye edilir.

Kayseri - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 49 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saattir.

Günde ortalama 24 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Kayseri otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr