NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Tokat - Samsun Otobüs Seferleri

Tokat Samsun Otobüs Bileti

Karadeniz’in liman şehirlerinden biri olan Samsun’a Tokat’tan yolculuk ortalama 3,5 – 4 saat sürmektedir. Otobüsler genellikle Amasya - Havza - Kavak güzergahını izlerler. Tokat otogarı şehir merkezinde yer almaktadır. Tokat'tan Samsun’a giden otobüs firmalarından bazıları Metro Turizm, Vangölü Turizm ve Topçam Turizm’dir. Sefer düzenleyen bu otobüs firmaları ile Samsun’a günü birlik de gidip gelinmektedir. 4 saate yakın yolculuğun toplam mesafesi 227 km’dir.

Samsun’a doğru hareket eden otobüslerin genelinde koltuk televizyonu özelliği bulunuyor. Böylece kısa süren bu yolculuğun daha keyifli geçmesi sağlanıyor.

Kültürel ve tarihi zenginlikleriyle Karadeniz Bölgesinin doğa harikası Samsun, özellikle geçmişiyle manevi değere sahip bir şehirdir. Bu geçmişi yansıtan gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Bandırma Vapuru, bu konuda ilk göze çarpanlardan biridir. Çok uygun bir ücret karşılığında bu müzeyi gezebilirsiniz. Ayrıca bu şehirde daha birçok müze bulunmaktadır. Samsun’un zengin Karadeniz mutfağını da mutlaka keşfetmelisiniz. Öne çıkan birçok yemek de bulunuyor. Bunlardan bazıları balık, pide, karalahana dolması ve keşkek’tir. Şehrin gezilecek yerleri arasında birçok sahil alanı bulunmaktadır. Atakum plajı ve Geyikkoşan sahili, bu alanda yoğun ilgi gösterilen yerlerdir. Samsun’da görülmesi gereken göller de bulunmaktadır. Sevgi Gölü ve Ladik Gölü, Samsun’a gelen herkesin görmeye gittiği bir yer olmuştur. Özellikle Sevgi gölünün çevresinde birçok kafe bulunmaktadır. Gölün keyfini çıkardıktan sonra bu kafelerde bir şeyler yiyerek dinlenebilirsiniz.

Tokat - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 25 TL olup, bilet fiyatları 40 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Tokat otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr