NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Datça Otobüs Bileti

Datça Otobüs Bileti

Datça

Muğla’nın ilçelerinden birisi olan ve özellikle yaz aylarında daha çok kişi tarafından ziyaret edilen Datça’ya gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden Datça’ya sefer düzenleyen otobüs firmalarını görüntüledikten sonra aralarında karşılaştırma yapıp size en uygun olan bileti seçebilirsiniz.

Datça Otobüs Firmaları

Datça Otogar Telefon

Çağrı Merkezi

Ulusoy0252 712 95 880850 811 18 88
Metro Turizm0252 712 40 070850 222 34 55
Kamil Koç0252 712 84 34444 05 62
Pamukkale0252 712 41 480850 333 35 35

Datça Otogarı
Datça, büyükşehirlere uzak olan lokasyonu ve toplu ulaşımda rekabetsiz görüntüsünden dolayı nispeten yüksek otobüs bileti fiyatlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ancak, Onlinebilet.com üzerinden gideceğiniz noktadan Datça'ya otobüs seferlerini sorgulatabilir ve en uygun bilete ulaşabilirsiniz.


Datça’da Yapılacaklar

Mavi bayraklı temiz plajları, birbirinden güzel koyları, tarihi yerleri ve taş evleri ile özellikle yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldelerinden birisi olan Datça’da yapılacak çok şey vardır. Eğer siz de Datça’ya yaz aylarında giderseniz yapacağınız şeylerden ilki denize girmek olacaktır. Denize girebileceğiniz yerlerden birisi Palamutbükü’dür. Palamutbükü çevresinde konaklayabilir ya da günübirlik buraya gelip denize girebilirsiniz. Ayrıca eğer yat turlarına katılırsanız bu turlarda da Palamut Bükü’nde yüzme imkanı bulabilirsiniz.

Denize girebileceğiniz yerler elbette Palamutbükü ile sınırlı değil. Akvaryum Koyu, Domuz Bükü, Kargı Koyu, Karaincir Koyu, Ovabükü Plajı, Perili Köşk Plajı, Azganlı Plajı, Taşlık Plajı, Kumluk Plajı ve Hastanealtı Plajı denize girebileceğiniz diğer yerlerden birkaçı. Her birinin kendine özgü özellikleri var ve tercih tamamen size kalmış.

Eğer tarihe ilginiz varsa Datça bu konuda da zengin bir yer. Bu anlamda gezebileceğiniz yerlerden bazıları Apollon Karneios Tapınağı, Knidos Antik Kenti, Burgaz Ören Yeri ve Tarihi Yel Değirmenleri’dir.

Datça’da yapılabilecek diğer şeyler ise Eski Datça’nın sokaklarında dolaşıp tezgahlardan ve dükkanlardan bir şeyler satın almak, ardından şirin kahvelerden birisinde mola vermek, yat turlarına katılmak, Emeceik ve Aktur gibi yerleri ziyaret etmektir.

Datça’da Ne Yenir?

Datça’da tadabileceğiniz lezzetlerden bazıları levrek, güz domatesi, çökertme kebabı, meşhur Datça bademi, deniz börülcesi, keçiboynuzu, lokma tatlısı, karavilla olarak bilinen salyangoz yemeği ve turpucu salatasıdır.

Datça’dan Ne Alınır?

Datça’dan yöreye özgü bal, meşhur Datça bademi, zeytinyağı, kekik, ipek ürünler, oyalar, süs eşyaları, hatıra olabilecek magnet ve anahtarlıklar, ballı badem ya da çeşitli takılar satın alabilirsiniz.

Datça’da Nerede Kalınır?

Datça’da konaklayabileceğiniz birçok yer vardır. Bunların çoğu şirin, sade ve abartıdan uzak yerlerdir. Datça Merkez, Palamutbükü, Ovabükü, Hayıtbükü, Mesudiye gibi bölgelerden birisinde bulunan tesislerden birisini seçebilirsiniz.

Datça’da Gece Hayatı

Eğer sakin bir gece geçirmek isterseniz deniz kenarında yer alan restoranlardan birisinde müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Eğer daha hareketli bir gece geçirmek isterseniz o zaman da liman civarında olan mekanlara gidebilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında limanda yer alan anfi tiyatroda konserler düzenlenmektedir. Datça’da bulunduğunuz tarihlerde sevdiğiniz bir sanatçının konseri olursa o konsere katılıp keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. 


Datça'da Nerede, Ne Yenir?
Datça'nın En Güzel Koyları
Datça'da denize girmek için ideal en iyi 10 koy..
Datça'da Gece Hayatı
Az gürültülü, bol eğlenceli mekanlar.
Datça Otobüs Firmaları
Datça Popüler Rotalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr