Bodrum'da Denize Girilecek Yerler

Ülkemizde en çok rağbet gören tatil bölgelerinden birisi olan Bodrum yıllardır her yaz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Tertemiz denizi, birbirinden güzel plajları, çarşısı ve eğlence mekanları ile Bodrum sizin de ilginizi çekecektir. Eğer hala bu güzel ilçeyi görmediyseniz ve Bodrum’un denizine girmediyseniz yazımıza göz atmanızda fayda var. 

Peki, Bodrum’da nerelerden denize girebilirsiniz? Bodrum’da denize girebileceğiniz yerlerden birisi Akyarlar’dır. Tertemiz denizi ve güzel kumsalı ile dikkat çeken Akyarlar aynı zamanda sörf yapanlar tarafından da tercih edilmektedir. Bodrum merkezine çok yakın olan Kumbahçe Sahili’nde de denize girebilirsiniz.

kumbahçe sahili

Görsel: Bodrumca

Aslında derler ki Bodrum’da her yerden denize girilebilir. Bu cümle nerdeyse tamamen doğrudur. Gemi iskeleleri dışındaki birçok yerden denize girmek mümkündür. Bitez, Bağla, Turgutreis, Yalıkavak, Gümüşlük, Torba, Güvercinlik ya da Gündoğan’da yer alan sayısız plajlardan bir tanesinde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Biraz da Bodrum’da yer alan beachlerden bahsedelim. Eğer tercihiniz beachlerden denize girmek ise işte size birkaç seçenek: Türkbükü’nde yer alan Kuum Beach, yine Türkbükü’nde yer alan Maça Kızı ya da Maki, Yalıkavak’ta yer alan Xuma Beach ve yine Yalıkavak’ta yer alan Sebastian Beach Club. Elbette bunların dışında gidebileceğiniz beachler de mevcut. 

xuma beach bodrum

Ancak bunlar en popüler olan beachler. İster halk plajlarından, ister beachlerden denize girin her iki durumda da Bodrum’un denizinden memnun kalacaksınız. Ancak eğer beachleri tercih ederseniz yüklü miktarda para harcamayı göze almışsınız demektir. Tercih sizin! Ayrıca mavi turlara katılarak birbirinden güzel koylarda da denize girebilirsiniz. 

Bunları Yapmadan Bodrum’dan Dönmeyin

İster halk plajlarında, ister beachlerde, isterseniz de koylarda denize girmeden, Bodrum Kalesi’ni gezmeden, köy kahvaltısı etmeden, semt pazarlarından alışveriş yapmadan, Yalıkavak marinada en az birkaç saat geçirmeden, mandalinalı dondurmayı denemeden, antik tiyatroda bir konser izlemeden, Zeki Müren Müzesi’ni gezmeden, tekne turlarına katılmadan, eğer ilginiz varsa dalış yapmadan, balık ekmek yemeden, meşhur Bodrum evlerinin resmini çekmeden, lagos balığından denemeden, çarşısından hediyelik eşyalar satın almadan ve Bodrum gece hayatını deneyimlemeden Bodrum’dan dönmeyin.

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up