NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Adana - Alanya Otobüs Seferleri

Adana Alanya Otobüs Bileti

Adana terminalinden kalkan araçlar Silifke - Anamur - Gazipaşa güzergahını takip ederek güney sahili üzerinden seferi gerçekleştirmektedir. 421 km'den oluşan bu güzergahta genellikle bir mola verilmekte olup, toplam seyahat süresi 8 - 9 saat aralığındadır.

Yaz kış popüler bir hat olduğundan Metro Turizm ve Güney Akdeniz Seyahat başta olmak üzere pek çok firma hizmet vermektedir. Pek çok firma araçlarını modern teknoloji ile donatmış olup internet ve koltuk arkası televizyon gibi imkanlar sunmaktadır, buna sahil yolculuğunun manzara keyfini de eklersek keyifli bir otobüs seyahatinin sizi beklediğini rahatlıkla söylebiliriz. 

Alanya’ya gelmek isteyenler için çok sayıda sefer imkanı bulunmakta, bu sayede ise bilet bulmakta ciddi sıkıntılarla karşılaşılmamaktadır. Bununla birlikte özellikle yaz aylarında Alanya’ya gelenlerin sayısında artış yaşanmakta ve araçlar çok hızlı bir şekilde dolabilmektedir. Bu nedenle yaz aylarında ya da bayramlar gibi yoğunluğun arttığı dönemlerde biletleri mümkün olduğunca erken satın almakta fayda vardır.

Alanya çok sayıda plaja ev sahipliği yapmaktadır ve bunlardan bazıları Kleopatra, Ulaş, Damlataş plajlarıdır. Bu tatil beldesinin diğer ilgi çekici noktaları arasında ise Alanya Kalesi, Selinus Antik Kenti, Alanya Arkeoloji Müzesi ve Damlataş Mağarası gibi yerler sayılabilir.


Adana - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 35 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saattir.

Günde ortalama 38 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Adana otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr