NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > İstanbul Otobüs Bileti > Çanakkale - İstanbul

Çanakkale - İstanbul Otobüs Seferleri

Çanakkale İstanbul Otobüs Bileti

Buram buram tarih kokan Çanakkale’den, ülkemizin gözde şehri İstanbul’a otobüs ile ulaşmak oldukça kolaydır. İki şehir arasındaki mesafe yaklaşık 315 kilometredir ve yolculuk ortalama 6-7 saat sürmektedir. Eğer özel aracınız ile seyahat edecekseniz bu süre 5 saate kadar inebilmektedir. Elbette bayramlarda ve özel günlerde yaşanılan yoğunluklar nedeniyle bu sürelerde değişiklikler olabilmektedir. Bu iki şehir arasında hizmet veren firmalardan bazıları Pamukkale Turizm, İstanbul Seyahat ve Metro Turizm’dir.
 
Daha uzun mesafedeki illerle karşılaştırıldığında çok da uzun sayılmayacak yolculuğun ardından birkaç saat dinlenip şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz. Eğer tarihe merakınız varsa ilk olarak müzeleri gezebilirsiniz. Ancak müzelere gitmeden önce ziyaret günlerini ve saatlerini kontrol etmenizde fayda vardır. Çünkü müzeler bazı günler kapalı olabilmektedir. Müzeleri gezdikten sonra ise biraz alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için ise Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, Nişantaşı, Bakırköy ya da Bağdat Caddesi’ni tercih edebilirsiniz. Akşamları ise boğaz kenarında ya da Beyoğlu’nda yer alan restoranlarda yemek yiyebilir, geceye devam etmek isterseniz de yine bu bölgelerde bulunan mekanlardan bir tanesine gidebilirsiniz.

Seyahat süreniz dolduğunda ise muhtemelen bu şehre bir daha ne zaman geleceğinizin planlarını yapmaya başlayacaksınız! Çünkü İstanbul’da gezilecek çok yer, yapılacak çok şey vardır ve bunların hepsini birkaç günlük bir geziye sığdırmak pek de mümkün değildir.

Çanakkale - İstanbul Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saattir.

Günde ortalama 13 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, İstanbul Çanakkale otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr