NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Düzce - Samsun Otobüs Seferleri

Düzce Samsun Otobüs Bileti

Düzce ile Samsun arasında 523 km’ye yakın bir mesafe bulunuyor. Düzce’den Samsun’a direkt olarak uçak seferleri bulunmadığı için kara yolu ile ulaşım daha sık tercih ediliyor. Özel aracın dışında otobüs ile Samsun’a varmak için yolcuları ortalama 8,30 – 9 saat gibi bir seyahat bekliyor. Düzenlenen otobüs seferlerinin çoğu Tosya, Osmancık ve Merzifon yolunu kullanarak Samsun’a seyahat ediyor.

Düzce otogarından Samsun’a gitmek için Metro Turizm, Yeşil Artvin ve Ulusoy Seyahat gibi birçok otobüs firması hizmet veriyor. Firmaya göre değişkenlik gösterse de bu otobüslerin çoğunda televizyon ve internet imkanı bulunuyor.

Samsun’a geldiğinizde ilk olarak müzeleri görmeye gidebilirsiniz. Arkeoloji ve Etnografya müzelerinde yer alan eserler şehrin tarihini gözler önüne seriyor. Doğal alanlar ve oksijen dolu bir ortam için Canik Meşe Tesisleri ve Amisos Tepesi tavsiye edilir. Amisos tepesine ulaşım teleferik ile sağlanmaktadır. Terme ilçesinde yer alan Amisos köyü, Samsun’un en yoğun ziyaret edildiği bölgelerden biridir. Şehrin tarihi geçmişine bakıldığında savaşçı kadınların burada yaşadığı iddia ediliyor. Şehrin sembolü olan Atatürk Anıtı, Samsun’un en önemli tarihi yapısını oluşturuyor. Bu anıt Samsun’da görülmesi gereken yerler listesinin en başında bulunuyor. Atatürk Evi olarak bilinen Gazi Müzesi, geçmişte Atatürk’ün konakladığı bir yer olmasıyla Samsun’da önemli bir yere sahiptir. Bu şehirde denize girmek ve piknik yapmak için de birçok alan bulunuyor. Bunlar arasında Çakırlar Korusu ve Atakum yer alıyor.

Düzce - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Düzce otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr