NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Hatay - Samsun Otobüs Seferleri

Hatay Samsun Otobüs Bileti

Samsun, Karadeniz’e kıyısı olan, giderek büyüyen ticari ve sanayi merkezidir. Hatay ile arasında 895 km bir mesafe bulunan Samsun’a gitmek için uzun bir yolculuk sizi bekliyor. Yaklaşık 14 – 15 saat süren otobüs yolculuğunda İskenderun, Kayseri ve Çorum güzergahları üzerinden geçerek Samsun’a varabilirsiniz. Metro ve Has Turizm'in günlük seferler düzenlediği Hatay Samsun arası otobüs biletlerine yukarıdaki sorgulama alanı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Samsun’da Amisos Tepesi yoğun ilgi gören bir mekandır. Buraya teleferik ile çıkılıyor. Tepeye vardığınızda muhteşem bir manzara ile karşılaşacaksınız.

Şehirde Gazi Müzesinin yeri oldukça önemli. Çünkü aynı zamanda geçmişte Atatürk’ün kaldığı bir ev konumunda bulunuyor. Ayrıca Gazi Müzesi dışında Atatürk Evi olarak da biliniyor.

Samsun Arkeoloji ve Etnografya müzeleri, sergilemiş olduğu tarihi eserler ile görülmesi istenen mekanlar arasında yer alıyor. Bir diğer önemli müze ise Bandırma Vapuru’dur. Doğupark’a geldiğinizde mutlaka görmek isteyeceksinizdir.

Samsun’un sahil yolunda bulunan Sevgi Gölü, güzel vakit geçirilecek en iyi yerlerden biridir. Burada ayrıca yemek yiyebileceğiniz kafeler de bulunuyor. 

Samsun’da Sevgi Gölü kadar Ladik Gölü ve Kuş Cenneti denilen Kızılırmak Deltası da büyük ilgi görüyor. Kuş Cennetinde harika bir doğa ortamı ile karşılaşacaksınız. Ladik Gölünde ise birçok spor aktiviteleri yapılmaktadır. Ayrıca temiz hava alabileceğiniz en iyi mesire alanlarından biridir.

Hatay - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 85 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Hatay otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr