NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > İzmir Otobüs Bileti > Iğdır - İzmir

Iğdır - İzmir Otobüs Seferleri

Iğdır İzmir Otobüs Bileti

Türkiye gerek tarihi zenginlikler, gerekse doğal güzellikler bakımından zengin bir ülkedir. Ülkemizin farklı noktalarında, bambaşka gezi rotaları bulunmaktadır ve bu sayede de hem yerli hem de yabancı turistler yılın çeşitli dönemlerinde yollara düşmektedir. İzmir de turistlerin rağbet ettiği şehirlerimizden bir tanesidir ve buraya gelenlerin bir kısmı şehir merkezindeki popüler noktaları ziyaret etmekte, bir kısmı deniz kenarındaki ilçelerde yaz tatilini geçirmekte, geri kalanı da antik kentlere, tarihi yapılara ve müzelere ev sahipliği yapan yerlere yönelmektedir. Bir de bu Ege şehrine okumak, çalışmak ya da yakınlarını görmek için gelenler vardır. Iğdırlılar da bu nedenlerden herhangi bir tanesiyle yola çıkmakta ve genellikle otobüslerle varış noktasına ulaşmaktadır.

Iğdır’da havaalanı bulunmakta, ancak buradan İzmir’e direkt uçuş yer almamaktadır. Aktarmalı uçuşlar ise hem uzun sürmekte, hem de bilet fiyatları oldukça yüksek olabilmektedir. Bir de üzerine havaalanı stresi, rötarlar ve aktarılacak uçağı kaçırma ihtimali eklenince yolcular otobüsleri tercih etmektedir. Araçların kullandığı 2 güzergah vardır. Bunlardan bir tanesi Erzurum, Erzincan, Sivas, Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Afyon, Uşak şeklinde; diğeri ise Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya, Uşak şeklinde ilerlemektedir. Her iki rota seçeneği de yaklaşık 1.755 kilometre sürecek olup otobüs seyahati ile ortalama 23 saat içerisinde İzmir'e ulaşılmaktadır. Iğdır ile İzmir arasında sefer düzenleyen Iğdırlı Turizm ve Metro Turizm'in seferlerini sorgulayabilir, en uygun otobüs biletini sitemiz aracılığı ile online olarak alabilirsiniz.

Gezi amaçlı İzmir’e gelenler şehir merkezinde bulunan Kordon Boyu, Konak Meydanı, Karşıyaka Sahili gibi popüler yerleri gördükten sonra eğer vakitleri kalırsa yakın çevrede yer alan ilçelere de günübirlik ya da birkaç gün konaklamalı geziler düzenleyebilirler. Bunun için şehrin çeşitli yerlerinden kalkan dolmuş, minibüs ve otobüsleri kullanabilir ya da araba kiralayabilirler. Görülmesi önerilen yerlerden bazıları Şirince, Bergama, Efes, Karaburun ve Urla’dır.

Iğdır - İzmir Arası

En ucuz otobüs bileti 130 TL olup, bilet fiyatları 130 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 23 saattir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, İzmir Iğdır otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Yedi Uyuyanlar Mağarası ve Efsanesi
İzmir'in Müzeleri
Arkeoloji müzesinden oyuncak müzesine, 21 müze hakkında bilgi.
İzmir'in Sokak Lezzetleri
Boyoz, kumru, uykuluk badem, şambali ve dahası..
İzmir'in En Güzel Semtleri
Bornova'dan Kemeraltı'na görmek isteyeceğiniz semtler..
İzmir’in Şirin Sahil Kasabaları
İzmir'in Birbirinden Güzel 12 Sahil Kasabası.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr