Dikili Otogarı

Şehir merkezine 180 km uzaklıktaki Dikili, İzmir’in en sakin yazlık bölgelerinden biridir. Karşısında Midilli Adası bulunan Dikili, çoğunlukla yazın turist akınını uğramaktadır. Bu nedenle Dikili’de, yaz mevsiminde artan ulaşım ihtiyacını karşılamak amacıyla küçük fakat işlevsel bir otogar hizmet vermektedir. Şehirler arası sefer düzenleyen birçok otobüs şirketi, İzmir Otogarı’nda yolcularını indirdikten sonra Dikili Otogarı’na da uğrayarak Dikili’ye gitmek isteyen yolcularını indirmektedir. Dikili Otogarı’na Türkiye’nin dört bir yanından ulaşmak mümkündür.

Dikili Otogarı İletişim Bilgileri

Adres: İsmetpaşa Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:95, 35980 Dikili/İzmir

Telefon: 0 232 671 32 00

Dikili Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Dikili Otogarına; taksi, Dikili Seyahat, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs ve yolculuk yapacağınız otobüs firmalarına ait servis araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Dikili Otogarı’na Taksi İle Ulaşım

Dikili Otogarı’na, size en yakın taksi durağından çağıracağınız taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi duraklarına ulaşabileceğiniz adres ve telefon numaraları aşağıda yer almaktadır:

  • Park Taksi Adres: Salimbey Mahallesi, Şehit Sami Akbulut Caddesi, No:41, 35980 Dikili/İzmir / Telefon: 0 232 671 42 29 
  • Garaj Taksi Adres: Salimbey Mahallesi, 3.Sokak, No: 35980 Dikili/İzmir / Telefon: 0 232 671 26 62 
  • Çandarlı Taksi Adres: Çandarlı Mahallesi, 35985 Dikili/İzmir / Telefon: 0 232 673 37 23 
  • Kabakum Taksi Durağı Adres: Kabakum Köyü Caddesi, 23. Sokak Dikili/İzmir / Telefon: 0 232 675 73 73 – 0 536 455 44 00 
  • Güven Taksi Durağı Adres: Salimbey Mahallesi, 19. Sokak, Dikili/İzmir / Telefon: 0 232 671 30 12 

Dikili Seyahat İle Otogara Ulaşım

S. S. 68 numaralı Dikili Otobüsleri Taşıyıcılar Kooperatifine ait otobüslerle, otogara ve İzmir merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dikili Seyahat Dikili Otogar Telefon: 0 232 671 32 00

Dikili Otogarı’na Otobüs Firmalarına Ait Servis Araçları İle Ulaşım

Dikili Otogarı’na, yolculuk yapacağınız otobüs firmalarına ait servis araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolcu servisleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi otobüs firmalarından alabilirsiniz.

Dikili Otogarı’na Belediye Otobüsü İle Ulaşım

Dikili Otogarı’na ulaşımda en çok kullanılan ve tercih edilen yollardan biri belediye otobüsüdür. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 837 numaralı otobüs, Dikili Otogarı’na sefer düzenlemektedir. Size en yakın otobüs durağından otobüse binerek, otogara ulaşabilirsiniz. Otogara ulaşım sağlayabileceğiniz 837 numaralı otobüse ait güzergah bilgileri aşağıda yer almaktadır:

837 – Dikili-Aliağa Aktarma / Hattın Geçtiği Duraklar – Dikili Terminal İçi – Burmalı Çeşme – Bülent Ecevit Meydanı – Dikili Çocuk Bahçesi – Dikili Zeyrek – Dikili Nergis – Esentepe – Demirtaş Cami – Çandarlı Dörtyol – Çandarlı Sahil – Çandarlı Mezarlık – Çandarlı Bahçe – Çandarlı Köprü – Çandarlı Yol Ayrımı – Mavi Kent – İncirlik – Demirkent – Yeni Şakran Merkez – Yeni Şakran Giriş – Mavi Köşe – Kalabak – Çaltılı Dere – Pınarcık Yol Ayrımı – Fabrika – Sahil Sağlık Denetleme – Kombine – Sahil – Liman – Gazeteci Hasan Tahsin – Aliağa Terminal İçi

Dikili’de Neler Yapılır?

Ege Denizi kıyısında yer alan, doğal ve antik değerlerin ve güzelliklerin bulunduğu Dikili’ye seyahat ettiğinizde muhakkak yapmanız gereken şeyler vardır. Dikili’ye yolunuz düşerse; Alaçam Ormanları’nda kamp yapmadan, gün batımını izlemeden, Volkanik Karagöl’e çıkıp muhteşem manzaraya tanıklık etmeden, Atatürk Botanik Bahçesi’ni gezmeden, Bademli Köyü’nde ki lezzetli koruk suyunu içmeden, Çandarlı’da tertemiz denize girmeden, şifalı kaplıcalarına girmeden ve Nebiler Şelalesi’ni görmeden dönmeyin.

Dikili’de Nereler Gezilir?

Türkiye’nin turizm potansiyeli yüksek olan yerleşim yerlerinden Dikili, özellikle mesire alanları, termal kaynakları ve Karaçam Ormanları ile meşhurdur. Metropol illere yakın bir konumda yer alması nedeniyle oldukça gözde bir merkez haline gelen Dikili’de muhakkak gezip, görmeniz gereken yerler vardır. Güneşin en güzel battığı yer olan Dikili’de tarihi ve doğa harikası yerlerden bazıları şunlardır:

  • Archaeologous 
  • Çandarlı Kalesi 
  • Aşıklar Şelalesi 
  • Kemente Yaylası 
  • Pissa Plajı

Dikili Otogarı Haritası

Dikili Otogarı Seferi Olan Otobüs Firmaları

İzmir Blog Yazılarımız

İzmir Otogarları

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up