Seferihisar Otogarı

İzmir’in güneybatısında yer alan Seferihisar, şehir merkezine 45 km uzaklıktadır. M.Ö. 4000’li yıllara uzanan bir tarihe sahip olan ilçede, çok sayıda medeniyete ait izleri görmek mümkündür. 1884 yılında ilçe olan Seferihisar’a özellikle tarih, kültür ve doğa meraklıları yoğun ilgi göstermektedir.

Yaz mevsiminde çok sayıda yerli ve yabancı turistin tercih ettiği tatil beldelerinden biri olan Seferihisar’da artan ulaşım ihtiyacını karşılamak amacıyla Kocaçay mevkisinde açık ve kapalı alanları, bekleme salonu ile 3000 metrekarelik bir alana uluslararası standartlarda yeni bir otogar yapılmıştır. Yeni otogar, hem ilçe içerisindeki trafik yoğunluğunu azaltmakla birlikte yolcularına da daha iyi şartlarda hizmet vermektedir.

Seferihisar Otogarı’na özellikle yaz aylarında daha sık otobüs seferi düzenlenmektedir. 

Seferihisar Otogarı İletişim Bilgileri

Adres: Hıdırlık Mahallesi, 11 Eylül Caddesi, Seferihisar / İzmir

Telefon Numarası: 0 232 743 40 76

Seferihisar Otogarı’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Seferihisar Otogarı’na taksi, otobüs firmalarına ait yolcu servisleri, belediye otobüsü ve minibüslerle ulaşım sağlamak mümkündür.

Seferihisar Otogarı’na Taksi İle Ulaşım

Seferihisar Otogarı’na, bulunduğunuz konuma en yakın taksi durağından çağıracağınız taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi duraklarına ait adres ve telefon numaraları aşağıda yer almaktadır:

 • Ürkmez Taksi Adres: Ürkmez Köprüsü, Atatürk Bulvarı, 35485 Seferihisar / İzmir / Telefon: 0 232 742 21 47 
 • Sığacık Taksi Adres: Sığacık Mahallesi, Akkum Caddesi, 35460 Seferihisar / İzmir / Telefon: 0232 745 76 44 
 • Seferihisar Taksi Durağı Adres: Camikebir Mahallesi, 50. Sokak, Seferihisar / İzmir / Telefon: 0 553 132 71 71 
 • Park Taksi Durağı Adres: Hıdırlık Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı, Seferihisar / İzmir / Telefon: 0 232 743 44 22 / 0 543 300 17 99

Seferihisar Otogarı’na Belediye Otobüsü İle Ulaşım

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler, Seferihisar Otogarı’na ulaşımda kullanılan bir diğer alternatif yoldur. Size en yakın otobüs durağından 730 numaralı Seferihisar- F.Altay otobüsüne binerek, otogara ulaşabilirsiniz. Otogara ulaşım sağlayabileceğiniz 730 numaralı otobüse ait güzergah bilgileri aşağıda yer almaktadır:

Son Durak Seferihisar– Seferihisar Devlet Hastanesi – Seferihisar İtfaiye – Seferihisar Bahçe – Kocaçay- Seferihisar Otogarı – İzmir Caddesi – Barış Selçuk Parkı – Öğretmen Evi – Karakayalar – Gölet Ata – Ulamış Yaren – Ulamış Kahveler – Ufuk Köy – Bademler Gödence – Çamlı Merkez – Yekli Villakent - Necdet Tokatlıoğlu – Lojmanlar -Maltepe – Dokuz Eylül – Teleferik – İş Bankası Evleri – Beyaz - F.Altay Aktarma 

Seferihisar Otogarı’na Yolcu Servisleri İle Ulaşım

Seferihisar Otogarı’na, yolculuk yapacağınız otobüs firmalarına ait servis araçlarıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Yolcu servisleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi otobüs firmalarından alabilirsiniz.

Seferihisar’da Neler Yapılır?

Mavi ile yeşilin her tonunu görmenin mümkün olduğu, etrafı narenciye ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Seferihisar’a yolunuz düşerse; Kasım Çelebi Medresesi’ni görmeden, Teos Antik Kenti’ni ziyaret etmeden, mavi bayraklı plajlarında güneşlenmeden, muhteşem denizine girmeden, Seferihisar organik ve Sığacık üretici pazarından alışveriş yapmadan, Seferihisar’ın meşhur ekmek dolmasını tatmadan dönmeyin.

Seferihisar’da Nereler Gezilir?

İtalya’da bulunan bir komite tarafından 2009 yılında ‘Sakin Şehir’ unvanı verilen İzmir Seferihisar, kendine has mimarisi, kültürü ve gelenekleri ile dikkat çekmektedir. Seferihisar’ın balıkçı köylerinden biri olan Sığacık, gezip görülmesi gereken yerlerden biridir. Eğer otobüs saatinize daha zaman varsa Seferihisar’da ki tarihi ve doğal güzellikleri gezerek zamanınızı en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte o yerlerden bazıları şunlardır:

 • Hıdırlık, Turabiye, Güdük Minare ve Ulu Cami 
 • Kasım Çelebi ve Sığacık Cami 
 • Ulamış Köyü, Düzce Köyü ve Sığacık Hamamı 
 • Şehitler Çeşmesi ve Cumalı Ilıcaları 
 • Teos ve Lebedos Antik Kenti 
 • Karaköse Harabeleri 
 • Myonnesos Adası 
 • Güneşlikent Tümülüsü 


Özellikle yaz aylarında Seferihisar'ı ziyaret edenlerin sayısında artış gözlenmekte olup bu dönemde seyahat etmeyi planlayanların otobüs biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Seferihisar Otogarı Haritası

Seferihisar Otogarı Seferi Olan Otobüs Firmaları

İzmir Blog Yazılarımız

İzmir Otogarları

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up