Bodrum'un En İyi 10 Eğlence Mekanı

Bodrum’u vazgeçilmez bir tatil beldesi kılan şüphesiz sadece muhteşem koyları değil. Yaz tatilini Bodrum’da geçirenlerin kalp atışlarını hızlandıran şeylerin başında, sabahın ilk ışıklarına kadar süren ve birçok tatil yöresinde bulamayacağınız kadar çok çeşit sunan gece hayatı geliyor. Bodrum’daki eğlence mekanlarının sayısı listelere sığmayacak kadar çok; ancak Bodrum’a gelmişseniz en az bir gecenizi geçirmeden dönmemeniz gereken, Bodrum klasiği haline gelmiş mekanlar belli. O zaman buyrunuz; Bodrum’un eğlence hayatının en iyileri…

Halikarnas Disco

Bodrum’un en eski ve en ünlü gece kulübü Halikarnas’ta bir kez bile dans etmemişseniz, Bodrum’da tatil yapmış sayılmazsınız! 

Bodrum’un gece hayatında önemli bir yeri olan Halikarnas hakkında ilk akla gelenler, antik tiyatro seklinde inşa edilmiş sahnesi, bütün Bodrum’a yayılan muhteşem ses ve ışık düzeni ve bir döneme damgasını vurmuş köpük partileri!

Yaz boyunca birbirinden popüler müzisyenlerin konserlerinin ve DJ performanslarının yanı sıra, sıra dışı şovlara ev sahipliği yapmasıyla ünlü olan Halikarnas, dünyanın en iyi diskolarından biri olarak kabul ediliyor.

Marina Yacht Club

Bodrum Milta Marina’nın göz bebeği Marina Yacht Club, Bodrum limanını ve Bodrum Kalesi’ni gören eşsiz bir manzaraya sahip, hem harika bir ambiyansta yemek yiyebileceğiniz, hem de canlı müzik dinleyebileceğiniz eğlence mekanlarının başında geliyor. 

Geçtiğimiz sezonda Yol Project, Fatih Erkoç, Ferhat Göçer, Atiye, Neco, Orkestra  Albatros gibi isimleri sahnesinde ağırlayan Marina Yacht Club, yazın püfür püfür, denize sıfır bir gece geçirmek için ideal. Kışın da açık olan mekanın fiyatlarının kalitesine göre oldukça cazip olduğunu da özellikle not düşelim.

Club Catamaran 

Bodrum’un eğlence gemisi Catamaran’ın ününü mutlaka duymuşsunuzdur. Hemen Bodrum Kalesi’nin yanı başına demir atmış olan bu dev club, her gece saat 01:00'de denize açılıyor, sabaha karşı 04:00 ve 05:00 arası geri dönüyor. 

Ünlü DJ’ler, egzotik dansçılar ve özel şovları ile ünlü Catamaran, 1500 kişilik kapasitesi, içindeki 4 barı, özel iskelesi ve sahildeki barı ile birlikte büyüklük ve konsept olarak dünyada bir benzeri daha olmayan bir “yüzen kulüp.” Her yıl “görülmesi gereken yerler” kategorisinden yüzlerce turist tarafından ziyaret edilen Catamaran’ın camdan yapılmış dans pistinden denizi ve balıkları da izlemek mümkün! Catamaran’ın kitlesi, fiyatları ve yüksek volümünün sizi açmama ihtimali her zaman söz konusu; ancak en az 1 kez deneyimlemeniz gereken, çok özel bir eğlence vaat ettiği aşikar.

Karpuz

2013 yazında açılan Karpuz, çok kısa zaman içinde Bodrum Tekilacılar Sokağı’nın en popüler mekanı haline geldi. Pop müzik ağırlıklı, yer yer “eller havaya” kıvamındaki Karpuz, aynı zamanda canlı müzik programları ile Tekilacılar Sokağı’nda fark yaratan bir adres. 

Sadece tatilcilerin değil, Bodrumluların da favorisi olan mekanın kalitesi, şık dekorasyonu ve birbirinden muhteşem kokteylleri bir kez gideni Karpuz müdavimi yapmaya yetiyor. Shot spesiyallerinden Cezve’yi mutlaka denemelisiniz!

Körfez

Bodrum’da Rock müziğin ilk temsilcisi Körfez Bar, 1992’den bu yana alternatif ve Rock müzik tutkunları için bir “klasik” haline gelmiş durumda. 

Geçtiğimiz yıllarda hemen karşısına açılan ikinci mekanı ile bulunduğu sokağı gerçek bir Rock sokağına çevirdi. Elinde biralarla sokağa taşmış insanlar ve 80’lerin, 90’ların Rock parçaları ile adeta bir geceye başlama ritüeli olan Körfez, Bodrum’un en vazgeçilmez markalarından biri.

Kule Rock City

Bodrum Barlar Sokağı’nın gece boyunca en kalabalık mekanı olan, gençlerin gözdesi Rock barı. Eski bir pasajın yeniden düzenlenmesiyle dikkat çekici bir mimariye sahip olan Kule, dekorasyonu ile de Rock kültürü ve motor tutkunlarını Bodrum’da benzeri olmayan bir ambiyansta birleştiriyor. 

Eski kült Rock parçalarına, 90’lara ve Türkçe Rock’a saygı duruşunu hiçbir zaman ihmal etmeyen Kule Rock City, müziği, kalitesi ve tarzıyla Bodrum’un içindeki sabaha kadar dans edebileceğiniz bir Rock şehri!

Mandalin

Denize sıfır konumu ve muhteşem Bodrum Kalesi manzarasıyla sadece yazın değil, kış sezonunda bile tıklım tıklım olan Mandalin, hemen hemen her akşam farklı tarzda konsept eğlenceler sunarak her zevke hitap etmeyi başaran bir eğlence mekanı.

Özellikle canlı müzik geceleri ve getirdiği ünlü isimler ile ünlü olan Mandalin, ayrıca Blues, Latin, eski 45’likler gibi konseptlere sahip partiler düzenliyor. Mekanın kitlesi de en az kendisi ve müzikleri kadar kaliteli. Özellikle hafta sonları yer bulmak oldukça zor olduğundan rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Fink Club

Fink, Bodrum’un şu önünden geçerken fark etmeme ihtimaliniz olmayan, dev kırmızı kristal avizeli mekanı. Bodrum gece hayatının mihenk taşlarından biri sayılan Fink Club, sadece dans müzikleri ile değil, aynı zamanda mekanın tarihi yanı ile de çok özel bir yere sahip. 

Ön cephesi Bodrum Marina’ya ve Bodrum Kalesi’ne bakan Fink, 130 yıllık bir geçmişi olan ve Bodrum’un taştan yapılan ilk Türk evi olma özelliği taşıyan binanın bahçesinde hizmet veriyor. Gece hayatından taşan Fink’in aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda açılan bir de Beach’i bulunuyor…

 Fotoğraf Kaynak: Foursquare

Posh Club Gümbet

Bir diğer avizeli Club’ımız Posh Club Gümbet, Gümbet Barlar Sokağı’nın en tıklım tıklım mekanı. Mekanın çeresi yüksek oturma grupları ve localarla donatılmış durumda; orta bölümde bistro tarzında dekore edilmiş dans pisti yer alıyor. 1000 kişi kapasiteli kulübün üst ve alt katlarında iki barı mevcut. 

Posh, ağırlıklı olarak Türkçe müziğe ve yabancı hit parçalara yer veren bir adres. Dekoru ve sabahın ilk ışıklarına kadar dans ettiren müziklerinin yanı sıra, Türkiye’nin en ünlü DJ ve şarkıcılarını tatilcilerle buluşturmasıyla da ünlü. Gümbet’e gelip Posh’a uğramamışsanız, Gümbet’e gelmiş sayılmıyorsunuz!

Fotoğraf Kaynak: Foursquare

Billionaire Club Bodrum

Dünyanın en ünlü kulübü Billionaire, İstanbul’dan sonra Bodrum’da yerini almışken bu listeye koymamak ayıp olur. Yalıkavak Palmarina’da yer alan Billionaire Club, fiyatlarının uçuk olduğunu söyleyebileceğimiz, localı, şişe açtırmalı bir mekan. Billionaire şampanya kızının taht üzerinde ve meşaleler eşliğinde masaya şampanya servisini gerçekleştirmesinden ibaret “şampanya şovu” ile ünlü. Yolunuz Yalıkavak’a düşerse ve farklı bir gece geçirmek isterseniz uğrayabilirsiniz...

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up