Çeşme'de Denize Girilecek Yerler

İzmir’in en meşhur tatil merkezlerinden birisi olan Çeşme’ye olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bu ilgi artışı ile beraber de her yaz daha fazla kişi tatil yapmak için Çeşme’ye gelmektedir. Peki, Çeşme’ye gittiğinizde nerelerden denize girebilirsiniz?

Aya Yorgi Koyu - Babylon, Sole Mare, Paparazzi, Marrakech ve Kafe Pi

paparazzi çeşme

Görsel: Paparazzi

Denize girebileceğiniz yerlerden birisi Aya Yorgi Koyu’dur. Hemen hemen her daim durgun bir suyu olan bu koyda deniz oldukça temizdir. Eğer Aya Yorgi Koyu’nda denize girmek isterseniz burada yer alan beachlerden birisine gitmeniz gerekecektir. Çünkü bu koyda halk plajı gibi bir yer yoktur. Burada yer alan beachler Babylon, Sole Mare, Paparazzi, Marrakech ve Cafe Pi’dir. Gün içerisinde bu beachlerden birisinde denize girip, akşam da burada yer alan eğlencelere katılabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken sabah erken saatlerde buraya gelmek ya da gelmeden önce rezervasyon yaptırmaktır. Aksi takdirde kapıya kadar gelip giremeden geri dönmek zorunda kalabilirsiniz. 

Ilıca Plajı da Çeşme’de denize girebileceğiniz bir diğer yerdir. Çok güzel bir kumu, uzun sahili ve temiz denizi ile özellikle aileler tarafından tercih edilen Ilıca’da deniz suyu diğer birçok yere nazaran daha ılıktır.

FLY- İNN Beach

flyinn beach çeşme

Ve Fly-Inn Beach. İşte size keyifli bir gün geçirebileceğiniz bir plaj. Altınkum’da yer alan Fly-Inn’de yok yok. İster plajda yer alan rahat mı rahat şezlonglarında uzanın, ister çimlerin üzerindeki minderlere atın kendinizi. Sonra ise tertemiz denizinde yüzün, denizin içerisine kurulmuş salıncağında sallanın, kıyıda yer alan sandalyelere oturup ayaklarınız suyun içerisindeyken içeceğinizi yudumlayın, restoranında leziz yemeklerin tadına bakın, su sporlarından ilginizi çekeni deneyin, butiğinden alışveriş yapın ve kısacası dopdolu, keyifli bir gün geçirin.

Fun Beach

fun beach çeşme

Dilerseniz yine Altınkum mevkiinde yer alan, Fly-Inn’in yanı başındaki Fun Beach’e de gidebilirsiniz. Buraya da erken saatlerde gitmeli ve tüm gününüzü burada geçirmelisiniz. Yine tertemiz bir deniz sizi bekliyor. Ancak belirtmekte fayda var, Fly-Inn ve Fun Beach’de deniz diğer yerlere göre biraz daha soğuk. Ama tertemiz ve insan soğukluğu pek umursamıyor. Burada da su sporlarını deneyebilir, bol bol denize girebilir, restoranında bir şeyler atıştırabilirsiniz. 

Zio Beach

zio beach

Alaçatı da her ne kadar sörf meraklıların ilgi odağı olsa da, burada da denize girebilirsiniz. Yeni açılan Zio Beach denize girebileceğiniz yerlerden birisi. Tertemiz denizi, geniş plajı ve restoranıyla dikkat çeken Zio Beach’i de denize girilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Before Sunset

before sunset

Before Sunset ise Azmak Koyu’nda yer alan ve rezervasyon olmadan yer bulmanın biraz zor olduğu bir beachtir. 2013 senesinde açılan Before Sunset’de tertemiz denizin tadını çıkarabilirsiniz. 

Çiftlikköy

çiftlikköy pırlanta plajı

Görsel: Pırlanta Plajı

Çeşme’de denize girebileceğiniz diğer yerler Çiftlikköy’de yer alan Pırlanta Plajı, sakinliği ile bilinen Boyalık Koyu ve çok fazla kişi tarafından bilinmeyen Dalyan Kocakarı Plajı’dır.

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up