Susurluk'ta Ne Yenir, Nerede Yenir?

Genellikle şehirlerarası yolculukların meşhur mola yeri haline gelmiş bir ilçedir Susurluk. Balıkesir iline bağlı olan bu ilçenin adıyla ilgili pek çok rivayet bulunuyor. Susurluk ve civarı; Karesi Beylerinden olan, İğne Bey Vakfı’na ait, ormanlık ve bataklık bir alanmış. Ancak daha sonraları, İğne Bey’in soyundan gelenler, burayı “Susığırlık” adı altında bir çiftlik haline getirmişler. Bölgeye bu ismin verilmesinin iki sebebi varmış: Birincisi suyun bol olması, ikincisi ise sığır ve büyükbaş hayvancılığın yapılması. Takip eden süreçte, isim, günümüzde “Susurluk” olarak yer bulmuş.

Susurluk’u Susurluk yapan ise meşhur tostu ve ayranıdır. Ünü ülke geneline yayılan bu meşhur ikiliyi duymayan yoktur diye düşünüyoruz. Başta Susurluk Tostu ve Susurluk Ayranı olmak üzere, bölgenin tüm lezzetlerini sizler için sıraladık. “Susurluk’ta Ne Yenir, Nerede Yenir?” diye merak edenleri yazının devamına bekliyoruz!  

Yörsan Fastfood

yörsan susurluk

Tatile gidenlerin ve yolculuk yapmayı keyfe dönüştürenlerin vazgeçilmez durağı haline gelen Yörsan Fastfood,  yılların eskitemediği kalite ve lezzeti ile hizmet sunuyor. Susurluk denince akla tost ve ayran, tost ve ayran denince de akla Yörsan geliyor. 

Enfes tatların, çeşit çeşit ızgara ve ev yemeklerinin, ayrıca açık büfedeki lezzetlerin misafirleri kucakladığı bu durak, yılların tecrübesi ve sağladığı müşteri memnuniyeti ile her zaman tercih edilen bir yer. Her geçen gün menüsünü zenginleştiren Yörsan Fastfood, şimdiler de kahvaltı konseptiyle yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor. Eşsiz ve farklı yiyecekleri ile yemek keyfini bir kültüre dönüştürmeye çalışıyor.  

Ne yazık ki, mekanın ününün artmasıyla fiyatlarının biraz da olsa yükseldiğini söylemek zorundayız. Yine de bu mekanda lezzet ve kaliteli servis hizmeti her zaman ön plandadır. Yani, verdiğiniz paranın karşılığını aldığınızı belirtmeliyiz. Ayrıca Yörsan Fastfood'ta tüm Yörsan ürünlerini fabrika çıkış fiyatına temin etme fırsatını da yakalayabilirsiniz. 

Müdavimi olabileceğiniz Yörsan Fastfood, 7 gün 24 saat hizmet veriyor. 

Adres: Bursa - Balıkesir Yolu 100. km. Susurluk Çıkışı Total Petrol Yanı Susurluk, Balıkesir

Tel: (0266) 865 3002

Yasa Dinlenme Tesisleri

Yasa Dinlenme Tesisleri, 1995 yılında Susurluk'ta hizmete açılan ve günümüze kadar standartlarını korumuş bir işletme. Zaman içerisinde ayranı, tostu, çiğ böreği ve diğer ürünleriyle Susurluk ismi ile bütünleşen bu tesis, Susurluk tostu ve ayranının hakkını en iyi veren mekanlardan biridir. Susurluk yöresine has kaşar ile doldurulmuş ve üzerinde bolca tereyağı ile kararında basılmış tostları ile hafif ekşi ayranları müthiş bir ikili oluyor.  Eğer canınız tost yemek istemezse, çiğ böreğin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Siz bir şeyler atıştırırken arabanız da dışarıda yıkanıyor olacak:)

2016 yılında dekorasyon olarak komple yenilenmiştir.

Adres: Han Mah. Balıkesir Cad. No:3, Susurluk, Balıkesir

Tel: (0266) 865 6707

Susurluk Belediye Tesisleri

Bölgedeki diğer işletmelere nazaran ismini daha az duyduğumuz bir mekan olan  Susurluk Belediye Tesisleri, en az diğer mekanlar kadar iddialı. Ancak burada tost ve ayran ikilisinden ziyade çiğ börek yemenizi tavsiye ederiz. Bir porsiyon çiğ börek siparişi verdiğinizde 3 parça geliyor. Fiyatlarının da ekonomik olması sebebiyle bu mekan özellikle çiğ börek severlerin ilk tercihi haline gelmiş durumda. 

Adres: Bursa Balıkesir Karayolu, Balıkesir Caddesi, No: 1 Susurluk, Balıkesir

Tel: (0266) 865 4100

Dağıstanlı Dinlenme Tesisleri

dağıstanlı dinlenme tesisleri

1985 yılında kurulan Dağıstanlı Süt Ürünleri markası, ismini hizmet sektörüne de taşıyarak hem faaliyet alanını hem de müşteri portföyünü genişletmiş. Yolunuz Dağıstanlı Dinlenme Tesisleri’ne düştüğünde; bu mekana özgü mihaliç peyniri ve mozerella peyniri ile hazırlanmış tostu mutlaka denemelisiniz. Hatta dilerseniz içeride bulunan satış kısmından satın alıp aynı lezzetleri evinizde de yakalayabilirsiniz.

Dağıstanlı Dinlenme Tesisleri, sakin ve huzurlu bir mekan olmasıyla son zamanlarda tercih edilen bir yer haline gelmiş. Bu mekanın menüsü sadece tost ile sınırlı değildir. Dilerseniz çiğ börek ya da ev yemeklerinin damak zevkinize uygun olanı tercih edebiliyorsunuz. “Hızlıca yemeğimi yiyip çıkmak istiyorum” derseniz burası tam size göre.

Adres: Karşıyaka Mahallesi 10.Sokak No:12 Susurluk, Balıkesir

Tel: (0266) 865 3784

Köfteci Yusuf

köfteci yusuf

1996 yılında İznik’te kasap olarak kurulan Köfteci Yusuf, çok sayıda şube açarak yaygın bir restoran zinciri haline dönmüş. Aynı şekilde Susurluk’ta da şubelerini açarak her kesime ulaşmayı amaçlayan Köfteci Yusuf’un kendi içinde meşhur ettiği köftesi, piyazı ve kaymaklı ekmek kadayıfının müptelası olmamak elde değil. 

Köfteci Yusuf, meşhur köftesinin yanı sıra 16 farklı ızgara çeşidini beğeniye sunuyor. Bunların yanı sıra, kendi üretimi ayranını içebilir veya fırından taze çıkan ekmeğini yiyebilir, hatta satın alıp evinize götürebilirsiniz. 

Yolu bir şekilde Köfteci Yusuf’a düşenlere, yemek sonrası kaymaklı ekmek kadayıfının tadına bakmalarını tavsiye ediyoruz.

Bol porsiyonlar, lezzet ve uygun fiyat Köfteci Yusuf'un kısa zamandaki popülaritesini açıklıyor.

Adres: Yeni Mh. Bandırma Yolu No:79 Susurluk, Balıkesir

Tel: 444 6162

Köfteci Hayati

köfteci hayati

Tost veya çiğ börek yerine alternatif arayanların akıllarına ilk gelen restoranlarından biri de Köfteci Hayati’dir. Porsiyon köfteyi yedikten sonra isteğe bağlı olarak çeyrek porsiyon ilave ediyorlar. Onlar için amaç; köfteye ve lezzete doyurmaktan geçiyor. Köfteci Hayati’nin tek dezavantajı (kimilerine göre avantaj) sadece köfte yapıyor olmasıdır. 

Adres: Bursa Balıkesir Yolu, 175 Han, Susurluk, Balıkesir

Tel: (0266) 865 5899

Rumeli Pastanesi

El yapımı dondurmasıyla harika lezzetler sunan Rumeli Pastanesi, yemek sonrası geleceğiniz ilk duraktır. Balıkesir ile özdeşleşmiş Balıkesir Kaymaklısı tatlısı ile servis edilen dondurmayı Türkiye’de başka hiçbir yerde bulamayacağınızın garantisini veriyoruz. Ayrıca, Rumeli Pastanesi’nde o özlenen eski pastane havasını almanız da mümkün. Bizden söylemesi!

Adres: 5 Eylül Cad. 12/C, Susurluk, Balıkesir

Tel: (0266) 865 1762

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up