Karacabey Otogarı

Karacabey Otogarı

Karacabey, Bursa’nın en önemli ilçelerinden biridir. Karacabey Ovası üzerine kurulan ilçe, hayvancılık ve tarım alanında oldukça ileri bir düzeydedir. Bu nedenle kasaba havasındaki Karacabey, Bursa’nın ekonomisine hayat veren ilçelerden biridir. Güney Marmara Bölgesi’nde yer alan Karacabey, şehir merkezine 69 km uzaklıktadır. Doğusunda Mudanya, batısında Bandırma, güneyinde Susurluk ve Mustafakemalpaşa ve güneybatısında Manyas bulunmaktadır.

Karacabey Otogarı, şehir merkezine 76 km uzaklıkta ve ilçe merkezine çok yakın bir yere konumlandırılmıştır. İlçe halkının ulaşım ihtiyacını karşılayan otogar küçük fakat işlevsel niteliktedir. Birçok ulusal ve yerel otobüs firmasının sefer düzenlediği Karacabey Otogarı’ndan, Türkiye’nin hemen hemen her noktasına ulaşım sağlamak mümkündür.

Karacabey Otogarı’nda, yolcular için ayrılmış bekleme alanları, büfe ve farklı otobüs firmalarına ait 4 adet bilet satış noktası bulunmaktadır.

Karacabey Otogarı Adres: Tabakalar Mahallesi, Bandırma Caddesi, No:82 / 16700 Karacabey / Bursa

Telefon: 0 224 676 11 23

Karacabey Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlanır?

E881 Bursa – İzmir kara yolu ile D200 Çanakkale – Bursa Kara Yolu’nun kesişme noktasında yer alan Karacabey, Bursa’nın en kolay ulaşım sağlanan ilçelerinden biridir. Merkeze yakın konumdaki Karacabey Otogarı’na; taksi, otobüs firmalarına ait servis araçları, belediye otobüsü ve minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karacabey Otogarı’na Yolcu Servisleri İle Ulaşım

Karacabey Otogarı’na, yolculuk yapacağınız otobüs firmalarına ait servis araçlarıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Yolcu servisleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi otobüs firmalarından alabilirsiniz.

Karacabey Otogarı’na Taksi İle Ulaşım

Karacabey Otogarı’na, bulunduğunuz konuma en yakın taksi durağından çağıracağınız taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi durakları ve ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıda yer almaktadır:

 • Garaj Taksi Adres: Tabaklar Mahallesi, Bandırma Caddesi, No:82, 16700 Karacabey / Bursa / Telefon: 0 224 676 31 00  
 • Meydan Taksi Adres: Gazi Mahallesi, Cumhuriyet Alanı, 125 Sokak, 16700 Karacabey / Bursa / Telefon: 0 224 676 88 08  
 • Funda Taksi Adres: Cumhuriyet Alanı Heykel, 16700 Karacabey / Bursa / Telefon: 0 224 676 41 66  
 • Şehir Taksi Durağı Adres: Karlıktepe Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, 16700 Karacabey / Bursa / Telefon: 0 224 676 27 23  

Karacabey Otogarı’na Minibüs İle Ulaşım

Karacabey Otogarı’na ilçenin çeşitli yerlerinden hareket eden minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogarın merkeze yakın bir konumda olması nedeniyle minibüs ile yolculuk yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Çevre İlçelerden Karacabey Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlanır?

Karacabey’e komşu olan diğer ilçelerden gelecek yolcular, haftanın her günü yarım saatte bir sefer düzenleyen servis araçları ile otogara ulaşım sağlayabilirler.


Karacabey’de Neler Yapılır?

Yemyeşil doğası ve birbirinden lezzetli yemekleri ile dikkat çeken Karacabey, Türkiye’nin en önemli soğan üreticisidir. Soğan ambarı olarakta bilinen Karacabey’e yolunuz düşerse; peynirden yapılan meşhur tatlısı höşmerimi tatmadan, Issız Han’ı gezmeden, Longoz Ormanı’nı, İmaret Camisi’ni ve Karacabey kabrini ziyaret etmeden, Ulubat Kuş Cenneti’ni görmeden, Boğaz- Yeniköy’de orman ile çevrili, tertemiz denize girmeden, Kelle Peyniri, Mihaliç Peyniri ve Karacabey soğanı satın almadan sakın dönmeyin.

Karacabey’de Nereler Gezilir?

Karacabey, önemli bir tarım merkezinin olmasının yanında, tarihi ve doğal güzellikleri ile de özellikle yerli turistlerin ilgisini çekmektedir. Yaygın olarak at yetiştiriciliği de yapılan ilçede, Tigem – Karacabey Harası bulunmaktadır. Eğer otobüs saatinize daha zaman varsa Karacabey’de bulunan doğal ve tarihi güzellikleri gezerek, zamanınızı en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte o yerlerden bazıları şunlardır:

 • Ulu Cami (1454- Sultan 1. Murat) 
 • Ulubat Gölü ve Kıyısında Bulunan Issız Han 
 • Ulubatlı Hasan Anıtı 
 • Baba Kuruş At Anıt Mezarı 
 • Zoodochos Pege Kilisesi 
 • Theodoros Kilisesi 
 • Mikhael Archestrategos Kilisesi 
 • Fatma Tutu Camisi ve Külliyesi 
 • Eski Cami 
 • Yıldırım Cami 
 • Kurşunlu Manastırı 

Karacabey Otogarı Haritası

Karacabey Otogarı Seferi Olan Otobüs Firmaları

Bursa Blog Yazılarımız

Bursa Otogarları

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up