NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Bursa - Alanya Otobüs Seferleri

Bursa Alanya Otobüs Bileti

Marmara bölgesinde yer alan ve güçlü bir sanayi şehri olarak bilinen Bursa'dan Alanya'ya direkt otobüs seferleri bulunmakta 9 saat gibi bir sürede seyahat tamamlanmaktadır. İki nokta arasında sefer düzenleyen araçlar çoğunluk Afyon - Isparta yolunu takip ederek Antalya'ya girmekte buradan da Alanya'ya doğru yol almaktadır. Böylece yolculuk boyunca toplamda 656 km otobüs yolculuğu yapmış olacak, araç donanımına göre bir iki film izleyerek veya aracın kablosuz internetinden faydalanarak yolculuk süresini rahatça geçirebileceksiniz.

Her sene çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Alanya’ya ülkemizin birçok şehrinden otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir ve Bursa da bu şehirlerden bir tanesidir. Bursa’dan Alanya’ya otobüs yol güzergahı genellikle Eskişehir, Burdur, Antalya şeklinde ilerlemektedir. Yaz aylarında, bayramlarda ve yarıyıl tatili gibi dönemlerde araçlar çok daha hızlı bir şekilde dolabileceği için böyle zamanlarda seyahat etmeyi düşünenlerin biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Alanya’ya geleceklerin ziyaret edebilecekleri noktalardan bazıları Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı, Kızıl Kule ve Dim Çayı’dır.

Bursa - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 75 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Bursa otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr