NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Denizli Otobüs Bileti > İstanbul - Denizli

İstanbul - Denizli Otobüs Seferleri

İstanbul Denizli Otobüs Bileti

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’dan, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Denizli’ye gelmek isteyenler otobüsleri kullanabilirler. Her gün en az 4-5 sefer mevcut olduğu için bilet bulmakta genellikle sıkıntı yaşanmaz ve toplam yolculuk süresi 10,5 saat civarındadır. Araçların çoğunda koltuk ekranı, internet ve rahat koltuk gibi özelliklerden bazıları bulunmakta; böylelikle yolculuklar daha konforlu ve daha keyifli geçebilmektedir. İstanbul Denizli arası otobüs ile ulaşımda en çok sefer alternatifi Metro Turizm firmasında bulunmaktadır ve otobüs bileti fiyatları 60 TL civarlarında seyretmektedir.

Yaz aylarında, yarıyıl tatillerinde ya da bayramlarda seyahat eden yolcu sayısında artış gözlenebilmektedir. Bu gibi dönemlerde yolcuların büyük çoğunluğunu İstanbul’da okuyup ya da çalışıp, Denizli’ye ailesini ziyaret etmeye gelenler oluşturmaktadır. Elbette aynı dönemlerde tatil yapmak, yeni bir şehri görmek ve yeni insanlar tanımak için seyahat edenler de vardır.

Denizli’ye gezi amaçlı gelenlerin ilk durağı çoğunlukla Pamukkale Travertenleri olmaktadır. Burada birkaç saat geçirildikten sonra, ardından yakın çevrede yer alan antik havuz ve Hierapolis Antik Kenti de ziyaret edilebilmektedir. Şehirde görülebilecek diğer yerlerden bazıları ise Bayramyeri Meydanı, Servergazi Türbesi, Yeşildere Şelalesi, Tripolis Antik Kenti, Honaz Dağı Milli Parkı, Keloğlan Mağarası ve Ağlayan Kaya Şelalesi’dir. Bazı kişiler de kaplıca turizmi için Denizli’ye gelmektedir ve bu kişilerin gidebileceği yerlerden bazıları da Karahayıt, Gölemezli, Sarayköy ve Kızıldere kaplıcalarıdır.

İstanbul - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 80 TL olup, bilet fiyatları 85 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli İstanbul otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr